Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metalfach Seg - 25 Czy Warto Kupić


dworak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję wymienić piec w lokalu o powierzchni użytkowej 100m2 obecnie posiadam zwykły piec na węgiel i drzewo , dla wygody chciałbym zmieć go na ekogroszek mam do kupienia w dobrej cenie używany 4 sezony piec firmy metal fach model SEG - 25  opis parametrów na tej stronie http://metalfachtg.com.pl/blog/kotly/seg/

I mam pytanie czy ktoś posiada taki piec ?

Ile pali węgla dziennie ? budynek jest nieociepolony dach nie zmieniany tylko okna ma plastikowe. Lokal w którym będzie piec będzie otwarty od 8 do 17 codziennie oprócz niedziel 

Czy warto wymieniać na taki piec ? 

Czy dużo kosztuje przerobienie instalacji z pieca zwykłego na piec na ekogroszek.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to piec do lokalu 3x wiekszego od tych twoich 100 m2 tutaj policz jakiej mocy kociol ci potrzebny http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram powyższą radę i doradzam wybór pieca max 16Kw bo w tym zakresie masz duży wybór i to do tego dość dobrych. Na pewno po 3-5 latach koszt (różnica). zakupu się zwróci (mniejsze spalanie) nie mówiąc o spokojniejszej głowie przy eksploatacji.. Ale decyzja  mimo wszystko w Twoich rękach. Ja bym zainwestował w nowy dobry (poczytaj rady na forum) mniejszej mocy a co do kosztów modernizacji (dostosowania) instalacji do pieca z podajnikiem to myślę że zmieścisz się w różnicy Vaty pomiędzy zakupem z 23% VAT a 8% VAT - z usługą montażu. Czyli jak piec jest do zakupu  za 7000zł (23%)  to ty powinieneś zmieścić się z zapłatą dla instalatora za montaż tego pieca wraz z dostosowaniem instalacji w kwocie 7500zł . Różnica tych 500zł wynika z tego że prawdopodobnie potrzeba dołożyć zawór 3lub4 drogowy i drobną armaturę.  Daj znać co wybrałeś i jak się finansowo zamknęło. .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że to piec do większego lokalu niż mój jednak czy to ma aż takie duże znaczenie co z tego wynika bo ja się na tym nie znam, lokal nie jest moją własnością więc nowy piec nie wchodzi w grę bo właściciel się nie zgodzi na takich wydatek w ramach czynszu dlatego myslałem żeby kupić ten używany bo na ten wydatek myślę że by się zgodził, doradzcie mi co kupić oprócz nowego, czy szukac innego używanego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle budynki nieocieplone są trudne do szacowania strat ciepła bazując tylko na powierzchni, bardziej istotne byłoby uwzględnienie jaka jest powierzchnia ścian i stropów zewnętrznych.

Lokal który ma 100m2 to nie to samo co mieszkanie, musisz sobie odpowiedzieć czy w nim będą większe straty np z powodu ruchu klientów, przyjęcia towaru, przeszklonych powierzchni itp. Jednocześnie od 17 do 8 nie ma potrzeby grzania przydałaby się funkcja w sterowniku obniżenia temperatury w tym okresie. Z opisu na stronie producenta wynika, że nowy kocioł ma taką funkcję, sprawdź czy ten który kupujesz ma też  taką funkcję. Sporo opału można w ten sposób zaoszczędzić. Jednocześnie aby podnieść temperaturę w lokalu po takim okresie obniżenia temperatury potrzebna jest wyższa moc kotła.

Następna sprawa to opał im mniej kaloryczny kupisz np tani miał tym mniejsza moc kotła.

Na twoją korzyść przemawia to, że kocioł już 4 lata pracował, dowiedz się co to był za budynek, czy jego właściciel był zadowolony z użytkowania, czym palił .

Moim zdaniem kocioł 15 kW byłby lepszy ( ale jest też temat na forum, że takim kotłem 15 kW forumowicz nie  może ogrzać nieocieplonych 80 m2) ale tego 25kW bym tak jednoznacznie nie odrzucał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Lokal ma strop drewniany dach jest eternit bez ocieplenia więc straty ciepła wg mnie są dość wysokie, niektóre okna są słabo zamurowane że zimą czuć przy ścianie co okno było że zimnem dmucha,.

Lokal ma około może 115 m2 są okna plastiowe 4 i jedne drzwi wejściowe, lokal jest zbudowany w dwie cegły pełne podobne do klinkieru wymiar w środku chyba jest luft pusty dom ma około 90 lat wynajmuję go bo w danej lokazlizacji nie ma nic do wynajęcia,starty ciepła też będą powodowane przez ruch klientów. W lokalu są zamontowane na powierzchni 50 m2 3 grzejniki po 25 żeberek żeliwnych i jeden 11 zeberek na drugiej części lokalu są 3 grzejniki aluminowe. 

Poprzedni właściciel twierdzi że wymienił piec dlatego że zmienił na lpg teraz i powiedział że ogrzewał nim dom jednorodzinny powierzchni nie znam jeszcze. w kotle wymienił nowy slimak i programator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem kocioł ten na szczęście nie ma wodnego rusztu,palnik jest żeliwny i przystosowany do ekogroszku,miału i ich gorszych odmian.(chyba,że wymienił na inny)

Mieszkasz w najzimniejszej strefie w Polsce,są duże straty ciepła w dziurawym budynku to też należy brać pod uwagę.

Jeśli wygląda na zadbany to bierz.

Jaką cenę wystawił sprzedający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś w środku?

Wymiennik nie jest zapuszczony nagarem,sadzą doczyści się to wszystko?

W jakim stanie jest kosz zasypowy?(sprawdz czy jest mocno zardzewiały i czy nie jest dziurawy)

Jaki tam jest palnik?(fotka)

Należy przed paleniem rozebrać cały palnik,oczyścić,uszczelnić koronę palnika.

Może utargujesz jeszcze 2 stówki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten piec własnie go podłaczam tylko chce przed montażem sprawdzić czy chodzi slimak i wiatrak i mam problem ze sterownikiem firma to eko r max exclusive chce sprawdzić czy świder dobrze chodzi ale jak naciskam uruchom to świder przesuwa się tylko kawałek i się zatrzymuję czy jest coś źle podłączone czy po prostu nie da się tak sprawdzić . Ma możę ktos instrukcję do tego sterownika bo nie mogę znaleźc na internecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za chwilę znowu rusza na kilka sekund to znaczy, że uruchomiłeś tryb pracy, stale powinien pracować w trybie ręcznym po włączeniu podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jednak sterownik na Tigra podajnik itd działa jednak nie mogę osiągnać tempeatury 55stopni . pewne złe ustawienia jestem w fazie prób. Jednak mam dodatkowe pytanie bo piec stoi w budynku który w weekend jest pusty a chciałbym zeby paliło cały weekend się w piecu i zastanawiam się dla zakupem dla bezpieczenstwa żeby nie cofną się żar do podajnika tych produktów

 

http://kom-ster.pl/sklep/zabezpieczenia-termiczne-do-podajnikow/system-gaszacy-strazak-model-uta-5/automatyczny-system-gaszacy-uta-5-detail

 

http://kom-ster.pl/sklep/elektroniczna-zawleczka/elektroniczna-zawleczka-modul-do-podajnikow-detail

 

Czy to dobra decyzja i czy te produkty spełnią swoja rolę i gdzie jak coś trzeba zamontować ten system gaszący w podajniku czy w wyczystece 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy,jak zerwie się zawleczka kocioł wygaśnie i nic się nie zapali.

Ryzyko z elektroniczną zawleczką jest takie,że może przy ciut większym oporze załączać co chwilę alarm.

Kup śrubę fi5 o twardości 8.8 i zapomnisz co to zerwana zawleczka.

Ja mam taką i od ponad 2lat nie zmieniałem,a wcześniej co 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.