Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik Wyrównaczy Czy Prawidłowo Zamotowany W Instalacji C.o.


valdi77

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam prośbę do kolegów czy takie podłączenie zbiornika wyrównawczego jest prawidłowe, od samego poczatku jak była instalacja zrobiona przez hydraulika  to miałem problem z odpowietrzaniem grzejników a zasilanie grzejnika co idzie do pokoju nad kotłownie to grzejnik non stop był zapowietrzony. Teraz planuje przerobienie instalacji tj. założenie termostatów i muszę wodę spuścić dlatego moze i bym przerobił to zasilanie zbiornika wyrównawczego bo kolega ostatnio powiedział że jest to żle zrobione. Dlatego prosze was o pomoc. W zalaczniku narysowałem tylko zasilanie . Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi.

zbiornik wyrównawy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam możecie mi podpowiedzieć co mam zrobić aby było dobrze w sobotę spuszczam wodę i to przy okazji chciałbym przerobić jeśli koledzy możecie to proszę o kontakt  

601 816 883 wiem ze to muszę przerobić proszę o wskazówki pozdrawiam i z góry dziękuję za kontakt

waldek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj sambor na początku dziękuje za tak szybkie odpowiedzi w moim temacie ten cal tak jak mówi norma to ok ale instalacja zrobiona z 15 lat temu przez kolegę mojego taty, były z nią problemy dziadek się męczył zawsze przy odpowietrzaniu a teraz chciałbym ten problem wyeliminować poprzez przeróbkę tego zasilania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma o rurze min 1" mówi od początku lat 50-tych XXw, nie wiem dlaczego mimo to robiono rurę 3/4".

Ale aby nie dewastować instalacji i domu zrób to przeróbkę rurą 3/4", tylko pamiętaj , że rura wzbiorcza musi mieć spadek w stronę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.