Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tybox 137


piters33

Rekomendowane odpowiedzi

     15 30 45 60

15   0 15 30 45

30  15  0 15 30

45  30 15  0 15

60  45 30 15  0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, co 15, 30 min. tybox zalancza kociol na okres zalezny od temperatury.

To w trybie regulacji czasowej.

Logan - udajesz glupiego czy jestes ?

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci odpowiedziałem na pytanie, jednak niektóry mają problemy w ogóle coś zrozumieć. Nie wiem po co ci były różnice ale chciałeś to masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa czasu regulacji udostępnia możliwość ustawienia temperatury ekonomicznej lub komfort co 15, 30, 45 lub co pełną godzinę. Np. jeżeli chcesz mieć temp. komfort od 8 do 10 to sterownik pilnuje w tym zakresie czasu, czyli musisz ustawić na sterowniku początek komfortowej od 8, następnie o 9, a od 10 ekonomiczną, bo tu się twoje wymaganie temp. komfortowej się kończy (pamiętaj jeżeli ustawisz pełen zakres od 8 do 10 komfort to sterownik będzie działał do 10:59 w tym trybie). Jeżeli ustawisz tą podstawę czasu np. 15 min. masz możliwość ustawienia temperatury komfort i ekonomicznej co 15min. Więc wskazujesz np. 8:00 do 8:15, od 8:15 do 8:30 i znowu od 8:30 do 8:45 i tak analogicznie, możesz tu wtrącić np. od 9:00 do 9:15 ekonomiczną.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione teraz podstawę na 15 min.

rano gdy program jest ustawiony na komfort zaczyna grzać przez jakieś kilka minut i się wyłącza, nawet nie złapie zadanej temp. za kilka minut się włącza i znowu to samo.

na sterowniku mam ustawione 20st komfort, sterownik tak powtarza te cykle aż wyskoczy ponad 20 st.

chyba nie jest to ekonomiczne skoro kocił nie złapie zadanej temp. i nawet nie zmoduluje do min pracy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan nie rób sobie jaj z pitersa, no chyba, że faktycznie nie rozumiesz algorytmu PI i co to jest zmiana podstawy czasu regulacji...

 

 

Piters, wygoogluj sobie algorytmy PI/PID to zajarzysz o co chodzi z tym termostatem tyboxa

A w dużym uproszczeniu - im szersza podstawa, tym rzadziej ale za to na dłużej tybox będzie zgłaszał żądanie grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tybox tez głupiał na tej histerezie na podstawie pi , przestawiłem na stałą histerezę i skończyły się częste starty kotła bo na pi to sobie podgrzewał co chwilę i albo przegrzewał albo niedogrzewał , w sterowniku to sie nazywa bodajrze Tor stała histereza i teraz tyko piec dostaje sygnał grzania jw zakresie +/_ 0,2 stopnia

W instrukcji poszukaj w necie chodzi o parametr 2-08 w ustawieniach sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat moze chodzic w dwoch trybach:

1 tryb histerezy - czyli jak spadnie temp. o dana histereze (np. 0,2C) to zglosimzadanie grzania, jak osiagnie zadana temp. to sie wylaczy

2 tryb PI - w tym trybie termostat stara sie przewidziec wahania temp. tak by w pomieszczeniu byla stala temperatura a nie tak jak przy trybie histerezy (male ale jednak wahania temperatury, rowne lub wieksze ustawionej histerezie) W praktyce stosuje sie ja tylko do sterowania zaworami stref OP - tam sprawdza sie calkiem niezle, niestety zastosowanie jej do zalaczania kotla bedzie powodowalo "glupia" prace kotla.

Kociol powinien byc sterowany albo termostatami w trybie histerezy (prostsze i starsze rozwiazanie) albo pracowac w trybie pogodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zmiana podstawy czasu regulacji PI: 15,30,45,60

 

Prosze o wytlumaczenie. Tyboxa kuz rozkminilem. Do ukladanki brakuje mi jak dziala ta ruchoma histereza. Czy chodzi o to ze tybox wlacza ogrzewanie nie tylko jak osiagnie temp. zadana ale tez dodatkowo CO 15 30 45 lub 60 min zeby podgrzac? Czy moze wlacza go NA 15 30 45 60 min. zeby podgrzac. Jak dokladnie dziala. Wiem ze mialem nastawionego Tyboxa na zmienna histereze chyba na 30 i bral mi mniej gazu niz na stala 0,2. Proszw o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę nieco temat. Kupiłem ten termostat który ma sterować kotłem Immergas victrix tera 24 plus. Po konfiguracji i poprawnym teście radiowym mimo włączonego pieca nie świeci się w ogóle ikonka płomienia. Nie wiem czy to jakieś uszkodzenie? Wiem że można przestawic działanie aby ikonka palila się jak piec się wyłączy ale po pierwsze nie wiem jak to zrobić po drugie u mnie czy piec włączony czy nie ikonka się nie świeci

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Proszę o pomoc w ustawieniu sterownika. Temperaturę dzienna mam ustawioną na 21,5 a nocna na 20,5. Czasem jest tak że temperatura (dzienna) w pomieszczeniu spada do 20,5 i piec się nie włącza i w nocy też temperatura czasem spada do 19,8 i nic nie grzeje. Czy to jest wada odbiornika, sterownika? 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Miałem kilka razy coś podobnego 

Wygląda to tak jakby był w tym czasie zakłócony kanał transmisji. 

Zmieniłem na inny i się poprawiło. 

Zawsze też pomaga wyłączenie sterownika (w  lewo) i ustawienie na poprzedni stan co by tylko potwierdziło zakłócony kanał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.