Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Lepszy Zębiec Kpp Duo Merkury 9Kw Czy Stalkot Kwm-Sgr 12Kw


mariuszd20

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie Skam-P Plus 7 kW, który jest z najmniejszym palnikiem na rynku będzie najlepszym wyborem lub do wyboru możesz mieć najmniejszego RBR, który niebawem ma się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum zachwalane są tylko kotły Samp, RBR i w 5kl. O pozostale Mariusz nie pytaj bo innej informacji niż że są do dupy nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Vlad24 ma rację

w sytuacji autora wątku gdzie zapotrzebowanie na skutek posiadania środkowego mieszkania ogrzewango pośrednio z dołu nie przekroczy 5-6KW pchanie się w węgiel nie ma sensu.

z podanych modeli:

zębiec nie powala sprawnością, ma słaby palnik i dość stare modele sterowania- nie wiem czy mają możliwość zakupu z modelem podobnym do K1P który tech oferuje dla defro. do tego jeśli dobrze pamiętam nawet wersja 9KW oferowana jest z dość nisko sytuowanym rusztem wodnym

stalkot wypada jeszcze gorzej ze sprawnością 82% to jest era kamienia łupanego, o sterowaniu i palnikach się nie wypowiadam bo nie znam

 

co do niesmacznych dygresji na temat kotłów 5 klasy

nie kojarzę aby którykolwiek nadawał się do domku/mieszkania o tak małym zapotrzebowaniu, poza tym samą klasą się tyłka zimą nie ogrzeje

jeśli już się bawić to w mały pelleciak 10KW ewentualnie szukać innych sposobów ogrzania - mniej obsługowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Vlad24 ma rację

w sytuacji autora wątku gdzie zapotrzebowanie na skutek posiadania środkowego mieszkania ogrzewango pośrednio z dołu nie przekroczy 5-6KW pchanie się w węgiel nie ma sensu.

z podanych modeli:

zębiec nie powala sprawnością, ma słaby palnik i dość stare modele sterowania- nie wiem czy mają możliwość zakupu z modelem podobnym do K1P który tech oferuje dla defro. do tego jeśli dobrze pamiętam nawet wersja 9KW oferowana jest z dość nisko sytuowanym rusztem wodnym

stalkot wypada jeszcze gorzej ze sprawnością 82% to jest era kamienia łupanego, o sterowaniu i palnikach się nie wypowiadam bo nie znam

 

co do niesmacznych dygresji na temat kotłów 5 klasy

nie kojarzę aby którykolwiek nadawał się do domku/mieszkania o tak małym zapotrzebowaniu, poza tym samą klasą się tyłka zimą nie ogrzeje

jeśli już się bawić to w mały pelleciak 10KW ewentualnie szukać innych sposobów ogrzania - mniej obsługowych

To może inaczej jaki piec wybrac- gazowe opada myślałem na pompa cieplna(za słaby strop na podłogówke ,a system lekki to spory koszt) lub ogrzewaniem elektrycznym ( + instalacja fotowoltaiczna).Będzie to pierwsza zima w tym mieszkaniu, instalator c.o. mówił  o piecu 8-10kW. Mieszkanie pośrednio grzane z dołu i góry ,3 strony są  scianami zewnetrznymi budynku .Moze zakupic dobry zwykły piec  , taki aby w miarę długo trzymał  choc wolałbym z podajnikiem , a  za 3-4lata pompe ciepła lub elektryczne (technika idzie do przodu wraz wydajnascia:)) + ocieplenie scian ? Czy lepszy bedzie piec do pelltu do takiego mieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też zrobić system oparty na pompie ciepła i klimakonwektorach zamiast zwykłych kaloryferów

będzie to pracować z nieco mniejszą sprawnością niż pompa z podłogówką ale też nie zdrenuje Ci kieszeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy  @SUSPENSER swój kociołek chwali  :P , 

Pytanie - kiedy będziesz sprzedawał kotły w klasie 5 , aby zadowolić @Animusa?

 

Sprzedaję tylko to do czego jestem przekonany, a 5 kotły 5 klasy wg mnie są zbyt drogie jak na to co dają, więc mają kiepski stosunek jakość/cena i dlatego nie planuję takich póki co.

Zauważ, że pelletowych też nie reklamuję choć mam w ofercie - one też patrząc na jakość/cena kiepsko wypadają i mnie nie przekonują.

 

Dla zdecydowanej większości użytkowników liczy się głównie sprawność bo od tego zależy ile będzie kosztować ogrzewanie kotłem [bogatych i tych, którzy mają bardzo małe zapotrzebowanie stać na grzanie prądem, rozsądni przy małym zapotrzebowaniu wybiorą PPC w postaci klimatyzatorów lub pomp powietrze - woda].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy on wystarczy bo mieszkanie z 3 stron ma mury zewnetrzne?

 

Na 200% wystarczy - dałby radę ogrzać nawet mój dom 185 m2 po podłogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też zrobić system oparty na pompie ciepła i klimakonwektorach zamiast zwykłych kaloryferów

będzie to pracować z nieco mniejszą sprawnością niż pompa z podłogówką ale też nie zdrenuje Ci kieszeni 

 

Dobrze napisane - dodam jeszcze grzanie klimatyzatorami przy którym nie potrzeba instalacji i grzejników [klimakonwektorów]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wielkie wyjście paliwa w palniku jak na kocioł 10 kW, więc na małych mocach pali się na części palnika, kiepsko go się czyści.

 

Plusy - sterownik eCOAL, dobre parametry przy mocy nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostępność pelletu jest większa niż kilka lat temu ale również jego cena rośnie.

w mojej okolicy za tonę każą sobie płacić nawet 900- 1000 PLN-ów

to jest absurdalnie wysoka cena za paliwo o tak słabych parametrach

gdyby kosztował 500PLN to jest o co kopię kruszyć ale obecnie cena za KWh z pelletu jest beznsensownie wysoka

zakładając nawet optymistycznie 19MJ to przy 80% sprawności wyciśnie się jakieś 4,2KWh z 1kg

to daje 0,214-0,228 PLN za KWh czyli jak przy gazie 

owszem są i tacy co kupują pellet z drzew liściastych za około 700PLN/T i sobie chwalą że mało pacy przy kotle tylko pytanie czy jest sens ekonomiczny takiego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest dostęp do przyzwoitej jakości  paliwa w sensownej cenie to oczywiście popieram ale nie za tak wygórowane cyfry  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.