Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepłowłaściwe, Mam Parę Pytań


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ta strona jest orientacyjna i najlepiej zrobić ozc ale na razie chce pobawić się na niej a chyba coś źle robię. Chociaż dzisiaj na muratorze jeden użytkownik z ozc miał 10000kWh a jak poprosiłem aby wklepal dane na stronę to mu wyszło 10500kWh także chyba całkiem nieźle strona liczy. Wracając do tematu. Najpierw opiszę dom.

Dom 10m na 11m, z poddaszem użytkowym.

Powierzchnia całkowita 190,1m2

Powierzchnia użytkowa 114,1m2

+garaż i kotłownia 28,6m2

Kubatura netto 457,6m3

Kubatura brutto 594,6m3

 

Posadzka na gruncie 10cm styropianu , ocieplenie domu 15cm styropianu, poddasze 25cm wełny. Dom z betonu komórkowego 24cm.

Na stropie będzie 4cm styropianu.

W garażu brama i okno, w kotłowni drzwi na zewnątrz i okno.

W części pozostałej na parterze drzwi zewnętrzne metalowe i 5 okien trzy szybowych do tego drzwi tarasowe tez 3szybowe.

Poddasze 2 okna 3szybowe, jedno okno dachowe i dwoje drzwi balkonowych 3szybowe.

Dom okolice Lublina.

Chyba wszystko podałem.

 

Jeżeli garaż i kotłownia nie będzie ogrzewana to jakoś odliczyć ten metraż? Czy liczyć te okna i drzwi? A brama garażowa?

 

Czy drzwi tarasowe i balkonowe liczymy jako okna?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli garaż i kotłownia nie będzie ogrzewana to jakoś odliczyć ten metraż? Czy liczyć te okna i drzwi? A brama garażowa?

Na razie status ogrzewany/nieogrzewany można określić tylko dla całego piętra. Wyjątkiem jest garaż. Jak zaznaczysz że w bryle budynku jest garaż to zostanie on odliczony jako pomieszczenie nieogrzewane. Jak chcesz pi razy oko odliczyć kotłownię, to odejmij od wyniku tyle procent, jaki jest udział metrażu kotłowni w ogólnym metrażu ogrzewanym.

 

Czy drzwi tarasowe i balkonowe liczymy jako okna?

Jak zaznaczysz że dom posiada balkon(y) to zostaną uwzględnione drzwi balkonowe, ale chyba nie da się wybrać ile tych balkonów jest. Jak więcej niż jeden to dolicz jedno okno ekstra za każde drzwi balkonowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie zaznacza się ile ten garaż zajmuje? To strona ile odlicza dla garażu? Bo na końcu w wyniku mimo zaznaczonego garażu jest np powierzchnia całkowita 185m2 i powierzchnia ogrzewana tez 185m2 tak jakby strona nie odliczala garażu?

 

Rozumiem ze drzwi balkonowe uwzględnia a drzwi tarasowe policzyć jako okno czy drzwi?

 

Oglądam wyniki inne i niektórzy mimo gorszego ocieplenia, starych okien, nie 3 szyb jak u mnie mają wyniki łapiace się w grupie B, mój zawsze w C i to w górnej granicy. Strefa klimatyczna ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawiłem Twoje dane w innej lokalizacji - MIelec i wyszła klasa B przy identycznym zapotrzebowaniu

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/ukd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna jest max. moc grzewcza, ale różne jest roczne zapotrzebowanie na ciepło. A że klasa od niego właśnie zależy, to tak wychodzi.

Strefa klimatyczna decyduje o projektowej temperaturze zewnętrznej. Ale już roczne zapotrzebowanie oraz początek i koniec sezonu grzewczego wyliczane są ze średnich wieloletnich temperatur dla danej miejscowości. I stąd wynika różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty ze Szkocji jesteś wszystkie te programy liczą średnie ,a nieogrzewany garaż będący w kubaturze domu i tak pobiera z niego energię , a drzwi czy okno jaka to różnica przy podobnym oporze cieplnym jeśli pytają o ilość a nie o wielkość.Przyjmij sobie raz 8 MWh lekka zima drugi raz 12 MWh ciężka zima podstaw pod tabelki to się dowiesz czego można się spodziewać w kwestii kosztów /ilości /cen/ sprawności/wkładu pracy .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.