Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Cwu Do Instalacji Średnice Rur


szaqal102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam instalacje co jak na rysunku  rury stalowe piec znajduje sie w piwnicy podłączona na powrocie pompa obiegowa. Chciałem teraz podłączyć do instalacji bojler 140 l CWU pionowy z wężownicą spiralną. Ze względu na umieszczenie bojlera w piwnicy pod łazienką najlepiej pasowałoby mi podłączyć się nie od głównej rury wychodzącej z pieca średnica dn25 a troche dalej jak na rysunku średnica dn20. Pytanie czy takie podłączenie będzie ok i jaką wtedy średnice rury do bojlera mam dać dalej 3/4 cala czy może 1/2.  Zaznaczam ze bede chciał grzać cwu również poza okresem grzewczym.

post-63369-0-52303100-1440892751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobię jak radzisz. Jeszcze mam pytanie w kwestii wyboru bojlera bo wyczytałem że w poziomym bojlerze ciepła woda szybciej się wymiesza z zimną i na krócej starczy dlatego myślałem o pionowym.

Jeśli będę miał instalacje na 1 pompie to jak rozwiązać kwestie wychładzania cwu po wygaśnięciu w piecu zasypowym ? Czy podłączenie do sterownika który będzie wyłączał pompe gdy temp w piecu spadnie np do 50 stopni to dobry pomysł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.