Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pozycja Tłoka - Pilne


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potzrebuję informacji w jakiej pozycji powinien zatrzymać się podajnik tłokowy gdy poda porcję węgla. To znaczy: czy ma być wysunięty do końca i powinien zaczynać pracę od cofniecia się, pobrać dawkę i wsunąć?  Czy odwrotnie?

Problem polaga na tym, że cały czas zbiera się dym w zasobniku na eko, a jest ustawiony na cofniętym. Wysypałem cały opał i wydaje mi się że jak się wysunie do końca to powinny być otwór przytkany między zasobnikiem a kotłem.

Prośba o POMOC.

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tłok zatrzymuje się w dowolnej pozycji, jak jest mało opału a szczególnie groszku to dym przechodzi do zbiornika. Z dymem w zbiorniku najlepiej radzi sobie miał węglowy po prostu go nie przepuszcza. Zbiornik jest szczelny dlatego nie ma problemu z zapalaniem się opału poza paleniskiem, nawet zrębki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na wysuniętym i delikatnie jak już się cofał. Zobaczę co będzie.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz tak patrzyłem dalej to samo. Nie ma różnicy na wysunięym. Jeszcze trochę poczekam i pewnie wracam do starego ustawienia.

A może już czas żeby kocioł zmienić :angry: i mieć spokój.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uszczelka wymieniona : )

Tak jak pisalem, moze już trzeba nowy piec kupić. Któryś z skamów

Dzięki z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tłokach są w tym względzie różnice

jedne konstrukcje stają  "jak-bądź", inne na wsuniętym, inne na wysuniętym, inne mają rozety i np. 5cm od tylnej podłogi albo po wsunięciu opału i cofnięciu za rozetę odcinającą dym i ogień.... itd.

 

logicznie to powinno się wsunąć opał i delikatnie cofnąć, na tyle, aby była jakaś przerwa między paliwem na palenisku a tym na szufladzie, ale nie na tyle, aby szuflada zrobiła szczelinę i spadła nowa porcja paliwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PIEKLORZ-a :)

Wysypałem węgiel i sobie popatrzyłem jak pracuje tłok w moim kociołku. Jak podaje węgiel, to wygląda jakby była trochę mniejszy otwór między tłokiem a górną ścianką. No i tak pomyślałem żeby tak zostawić. Jeszcze jak opróżniałem zasobnik z eko to przez palenisko, a to dlatego że jak wkładałem rękę i odgarniałem opał on cały czas mi się sypał z zasobnika :( Nie wiem czy tak musi być. No i jak wywaliłem cały węgiel pomyślałem żeby lepiej szufladę zostawić wysuniętą. Ale potem zobaczyłem, że opał tak samo się sypie, tylko trącę ręką i się sypie. No dobra, pomyślałem sobie "srać tam " i tak zostawiłem. No i zaraz powstał następny problem :) Ja go ruszyć ręcznie z iryda, a on stoi coś go blokuje :( Oczywiście opału w zasobniku nie było. Wycofałem ( z iryda) i normalnie ponowiłem obrót, poszło. Kilka razy robiłem takie próby i raz blokowało a raz nie. Myślę "srać tam " zasypałem zasobnik opałem. No i miałem problem :)

Co jakiś czas się blokowała szuflada, jak się zbierał dym w zasobniku tak i sie zbiera :) Ustawiłem pozycje tłoka na cofnięty i tak samo raz się blokuje raz nie. I tak po troszeczku przestawiałem czujnik. Wczoraj ustawiłem czujnik po staremu, dałem trochę do przodu i na razie spokój :) Nie muszę wstawać w nocy bo piszczy :) Nie wiem co jest, może coś z szufladą ale bardziej myślę, że coś się dzieje z przekładnią. Praktycznie blokuje sie w każdej pozycji. Raz dobrze raz żle. 

I już zaczełem się w... .

Myślę, że ten dym będzie się zbierał. Tak jak pisali Panowie na forum, żeby zmieszać eko z miałem i sobie przypomniałem, że wcześniej paliłem groszkiem ze składu, a tam też było sporo namieszanego miału. I dymu nie było. Teraz palę groszkiem workowanyn i miału nie ma.

I tak już mocno myślę nad zmianą pieca :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość dołączenia do jakiegoś pieca skam taki  sterownik  http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-580-zpid/ ?

Piszą "dostępny tylko dla producentów kotłów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie który z kociołków skam-p 12kw jest lepszy plus czy premium? I jak z tym sterownikiem tech-a do tych pieców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość dołączenia do jakiegoś pieca skam taki sterownik http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-580-zpid/ ?

Piszą "dostępny tylko dla producentów kotłów"

Zapytaj bezpośrednio Pieklorza, to przedstawiciel producenta. Myślę, że ma w ofercie ciekawą alternatywę dla sterowników Tech-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak napisałem i myślałem że się odezwie :)

Wiem, że napewno ma wiele innych spraw na głowie więc tak sobie czekam :)

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuj groszko-miał, dymu będzie mniej. Albo spróbuj samego miału.

 

Co do zacinania, opcje sa dwie:

1. Siada Tobie kondensator rozruchowy silnika (groszowa sprawa)

2. Zmieniając pozycję szuflady nie przestawiałeś do tego krańcówki tłoka. Przestawiając położenie szuflady należy poluzować krańcówkę i po ustawieniu szuflady dokręcić w pozycji kontaktu magnesów (tłok stoi)

W Irydzie masz czas obrotu/obiegu podajnika np. 8sekund oraz czas opuszczenia pola magnetycznego np.2sekundy... jak się w którymś z tych czasów nie zmieścisz- kocioł stanie i sterownik wywali alarm pozycji tłoka. Nie wiem czy masz wolną czy szybką przekładnię, bo te czasy moga być różne np. 10sekund opuszczenie pola magnetycznego przy obrocie 50sekund czy np. 1sekunda opuszczenie pola i obrót 3sekundy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ten 480 z pid-em

masz opcje:

albo nowe Bruli z graficznym czarno-zielonym, internet, zawór, 4pompy

albo nowe SPPv2 z większym wyświetlaczem graficznym czarne tło- białe literki, internet, zawór, do 5pomp, oprócz netu opcje paneli domowych.

 

gorszy news, aktualnie trzeba poczekać do ok. 23-27.11 jak się teraz zdecydujesz na zmiany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten tech 480 z pid-em nie dacie radę załatwić? Akurat ten by mi pasował. Pisałem do techa, ale nic z tego. Z pid-em nic z tego bez tak :) Która z tych 12kw byś polecił?

Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam :)

Nie, no iryda mam już "chyba" trochę dłużej :) Plum był fajny, zaj.. sterował zaworem no ale bez pid i ten nadmuch (sadza). Iryd jako sterownik super, tylko żebym miał pełny podgląd w domu z panelu :( Trochę mnie to wkurzyło po ostatnich bieganiach do pieca :) A ten tech 480 byłby ok, bynajmniej mi tak się wydaje :) Nie wiem jak w nim ten pid. A jak mam wymieniać kociołek to i coś do kociołka :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na ten sezon producent Iryda zdąży z netem, takie miał plany jak rozmawiałem z nim przed wakacjami.

 

Bawimy się trochę jeszcze Pilotem G w wersji RF, tj bezprzewodowym, wówczas taki rodzaj HUB-a będzie dołączany do Iryda a sam Pilot G w pokoju z zasilaczem do gniazdka.

Tutaj trochę prace opóźnione, bo prosiłem o kilka zmian. Dojdzie prawdopodobnie pokazanie spalania godzinowego, dobowego oraz tygodniowego. Miało też być wskazanie przybliżonej ilości paliwa w koszu. Nie wiem jak te prace są zaawansowane, bo strasznie zalatany jestem.

 

W każdym razie do Pilot-a bezprzewodowego nie trzeba robić aktualizacji Iryda.

 

Iryda możesz przełożyć na ślimaka, to się tylko w kodzie zmienia tłok/ślimak.

 

Ja aktualnie pracuję na jeszcze prototypie SPPv2 z aktualizacja po karcie mikroSD, pokażę Ci jego "panel domowy", to ten sam panel wykonawczy co przy kotle, tyle,że ma jeszcze wbudowany wewnętrzny czujnik pokojowy, jest z niego 100%dostęp do wszystkich parametrów sterownika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-1687-0-31924600-1440609721_thumb.jpg

post-1687-0-02240100-1440609734_thumb.jpg

post-1687-0-08475000-1440609744_thumb.jpg

post-1687-0-09632000-1440609985_thumb.jpg

post-1687-0-54080500-1440609995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest w ofercie pilot do iryda, wszystko to samo tylko jest bezprzewodowy (bynajmniej tak mi odpisał pan z prond). Ten SPPv2 jest ciekawy, ale trzeba jeszcze poczekać na niego i jak czytałem na forum to algorytm spalania jest taki sam jak w V1. Kurde ten tech z pid-em by mi pasował tylko nie chcą mi sprzedać :)

A jak z tymi kociołakami ?

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny trzon softu jest ten sam, ale w SPPv2 jest więcej miejsca, więc doszły dodatkowe funkcje do tzw. pida, m.in. do czujnika spalin itd.

Możesz z niego korzystać pod względem spalania jak z v1 albo bardziej wygładzić, czy założyć dany "hamulec" lub "zamulacz" reakcji....

 

Ster w wersji v2 może jeszcze z jakiś tydzień-dwa tygodnie i pewnie będzie.

 

 

O kotle odpisałem jak terminowo wygląda, ja sam nieco bardziej preferuję palnik ardeo, ale to każdy sam pod siebie musi dobrać i ocenić, jedni wolą żeliwne, inni obrotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, to troche dlugo na kociołek trzeba czekać :( A gdzie można kupić taki kondenstor do tego silnika co napędza tłok? Za każdym razem jak przestawiałem pozycję tłoka przestawiałem też i czujnik. Czas przejścia mam długi i trochę więcej ustawione w irydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już wysyłam fotki :)

post-53390-0-71192200-1440688036_thumb.jpg

post-53390-0-26597900-1440688066_thumb.jpg

post-53390-0-30682300-1440688077_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.