Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Wygasić Kocioł Z Peletem


kriss642

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zamontowałem piec z podajnikiem. Na próbę wsypałem jeden worek peletu i rozpaliłem. Po godzinie, jak już woda się nagrzała w boilerze i po sprawdzeniu wszystkich grzejników wyłączyłem sterownik. Niestety do rana w piecu cały czas się pali/tli. Prawdopodobnie nagrzał się slimak i palnik został zasypany peletem. I tu  mam pytanie, jak wygaszacie swoje piece? Czytałem, że można zgarnąć żar z palnika, ale palnik jest tak rozgrzany, że zaraz zajmuje się ogniem świeży pelet. Godzinę temu przysypałem palnik piachem, ale dalej z komina idzie dym.

Macie jakieś inne sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wygarnąć co się da z palnika i popielnika  , włączyć sam podajnik wsypać trochę pelletu  do zasobnika i wywalić wszystko przez palnik do popielnika z zasobnika i reszty podajnika aż nic nie będzie spadać,uważaj nie poparz się  o palnik ,to co wysypiesz na zewnątrz  też może się tlić palić uważaj .Gdzieś dostaje się powietrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sterownik i palnik, że piachem go musisz traktować? Mam nadzieję, że nie robisz OFF przez odcięcie zasilania sterownika.

Normalnie wygaszaniem zajmuje się automatyka - u siebie wciskam exit, potwierdzam wyłączenie kotła i następuje proces wygaszania wraz z czyszczeniem (przedmuchy i dopalanie resztek) kilka minut i po temacie. Standardowo w ustawieniach miałem też wbite czyszczenie palnika co 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu ma pewnie retortę, a tam nie ma takich możliwości, ponadto jak się palnik rozgrzeje to może następować samozapłon paliwa w podajniku.

Nie ma to jak kocioł tyko do pelletu, tam masz wszystko ok.

A z takich pseudo kotłów na pellet rodzą się mity na temat drogiego grzania pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.