Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Średnica Rur Miedzianych Do Takiej Instalacji


fachowiecOd7Bolesci

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja grawitacyjna w miedzi to koszt rur Cu 35 lub nawet większych, instalacja pompowa to koszt rur + koszt UPSa + baterii i jeszcze zostanie na 2-3 flaszki .

Najciekawsze w takim założeniu jest - grzanie awaryjne, czyli robienie przewymiarowanej instalacji , o niebotycznych kosztach po to aby pracowała na pompie.

 

 

Z resztą każdy może to sobie policzyć - modelowy sposób liczenia jest  tu http://www.iko.pwr.wroc.pl/dopobrania/OGRZEWNICTWOca4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do samego grzejnika musi iść Cu 35? W starych instalacjach stalowych nie było takich rurek do grzejników. 2 metry przed grzejnikiem szła chuda rurka.

 

A u mnie instalacja jest jak widać dość mało rozległa.

 

Co do grubych rur to i tak muszą iść dość grube do rozdzielacza. Ile mm musi być do tego rozdzielacza od podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie napisze że mają być taki i takie średnice - to trzeba policzyć, ja podałem tylko przykład, który rozumiesz opacznie - to co podałem to piony ,

a ty chcesz to do grzejnika wstawiać.

Zostaw lepiej tą robotę gdyż tylko kosztów narobisz a robota nie wyjdzie jak powinna, lutowanie rur Cu35 i większych np Cu42 to pewien kłopot dla amatora.

 

Jak będzie pompa w układzie CO to potrzeba wykonać ochronę powrotu kotła, która przy pracy grawitacyjnej jest zbędna - jak chcesz to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.