Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podłączyć Zbiornik Cwu Jakie Rury Do Których Króćców


fortunarafal

Rekomendowane odpowiedzi

hej. witam bardzo serdecznie :) był u mnie na budowie hydraulik zaczął prace w kotłowni ale wziął pieniądze i już nie przyszedł więcej żeby skończyć. musze sam przejąć stery. chciałem się was o coś zapytać. 
1).mam na ścianie zawieszony zasobnik cwu tylko nie wiem która rura w który króciec musi być podłaczona (wiem ze musi byc doprowadzenie zimnej wody, odprowadzenie cieplej na budynek, grzałka elektryczna, zasilanie i powrót z kotła no i jeszcze chyba cyrkulacja tez musi byc podpieta pod ten zbiornik) podaje 2 zdjęcia. z boku zasobnika na tej samej wysokości znajduja sie dwa krócce ALE jeden o srednicy 3/4 drugi o srednicy 1/2 dlaczego? normalnie powinny byc chyba o tej samej srednicy i tam powinna znajdowac sie wezownica do której powinno podpiac sie zasilanie i powrot z kotła? niestety nie posiadam do tego zbirnika instrukcji :(
2). mam w inst naczynie wzb otwarte. moim marzeniem było zeby inst chodzila grawitacyjnie. ale niestety kotłownie mam 3 schody nizej niz normalnie parter. dodatkowo mam rozdzielacz i rury od ktorego sa prowadzone i wychodza w kotłowni 30 cm nad podłoga. jezeli podepne powrót do dolnego krócca kotła to ok ale jezeli podepne zasilanie do górnego krócca kotła to normalnie chyba bedzie bład i nie pociagnie grawitacyjnie poniewaz zgodnie z zasadami fizyki ciepla woda idzie do góry w moim przypadku bedzie odwrotnie. myslicie ze pociagnie? (1 zdjecie) prosze o pomoc. z góry dziekuje i jaka srednice rur proponujecie do 2 rozdzielaczy i cwu?

post-63976-0-10058300-1439662968_thumb.jpg

post-63976-0-58687900-1439663024_thumb.jpg

post-63976-0-73810500-1439663072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba rura na górze ta z odp do zasilania ,gruba na dole do powrotu.ale coś musi tą wodą pewnie kręcić nie wiem co było w założeniach.Cienka na dole zimna woda  cienka na górze wypływ wody ciepłej ,brak pompy zaworów całej instalacji CWU .jeśli sam chcesz to robić bez doświadczenia życzę powodzenia .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=zbiornik+cwu+wisz%C4%85cy&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI-qKJ2t2rxwIVInNyCh12yQ_E#imgrc=v4Zkpkc0lHoJbM%3A 

dzięki Hermogenes ale też już wylukałem i się wszystko zgadza :) właściwie to już wiem troche na ten temat :) do cwu potrzebuje uzbrojenie tj zawór kulowy nnajlepiej ze srubunkiem filter zawór zwrotny zawór spustowy zawór bezpieczeństwa chciałbym to zrobić na grawitacji bez pompy. martwie się o ogrzewanie bo rozdzielacz na dole pewnie nie bedzie hulał bez pompy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to płaci się z góry za robocizne?

 

Na zdjęciach masz zbiornik dwupłaszczowy, więc nie wiem skąd ci przyszło do głowy wklejać link do zbiornika pionowego.

Opis wyjść podano wyżej. Dodam, że jeżeli masz dwa króćce z boku (na "dennicy"), to ten 3/4" będzie do cyrkulacji, a ten 1/2" to mufa do ewentualnego montażu kapilary czujnika temperatury. Centralnie będzie też duża plastikowa nakrętka (5/4 lub 6/4"), którą należy wykręcić i w to miejsce wkręcasz grzałkę. Po przeciwnej stronie zbiornika masz jeszcze jedną mosiężną nakrętkę 5/4", do której zamocowana jest anoda magnezowa. Pamiętaj o takim powieszeniu zbiornika, by za 1,5 roku móc ją wymienić, czyli musisz mieć jakieś 0,5m przestrzeni.

 

Grawitacja nie pójdzie na CO, musisz mieć tu pompę. Być może uda się przepływ grawitacyjny na dwupłaszcz, ale duże średnice musisz dać. Skoro jednak jest pompa na CO, to gwarancji wydajnego działania nie ma.

 

Odpowietrznik jaki ci łaskawie hydraulik zostawił musi tam pozostać, bo bez niego powietrza z płaszcza nie usuniesz (chociaż przebiegu rur nie widzę).

 

post-18583-0-59836200-1439712551_thumb.jpg

 

Warto mimo wszystko znaleźć innego fachowca jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z hydrauliką. Parząc od strony zbiornika CWU ma być śrubunek, trójnik z zaworem spustowym, trójnik z zaworem bezpieczeństwa 6 bar, trójnik z naczyniem wzbiorczym CWU (opcja, ale polecam), zawór zwrotny, zawór odcinający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.