Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc Kotła 200 M^2


szymek1620

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój stary piec zaczął przeciekać i pora go wymienić i tu się pojawia problem, jestem nie w temacie bo kupić gówno za kilka tysięcy to dobry biznes tylko dla sprzedawcy nie dla kupującego. Ojciec na siłę chce kupić piec dla mnie zagadkę bo żadnych opinii na jego temat nie mogę znaleźć w internecie a ludzie w internecie piszą że, piece w Pleszewie to ruletka. Link http://www.kotly-bialek.pl/oferta/kotly-co/kotly-uniwersalne-uks-z-nadmuchem/. Do ogrzania mam 200 m piętrowego ocieplonego domu drewnem. Sądzę że parametry jeżeli chodzi o siłę grzewczą dadzą radę, chodzi o wykonanie i trwałość pieców, ma ktoś jakieś opinie ?. Jeśli nie ten to dawajcie swoje propozycje. POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ kotła (górniak z dmuchawą), z którego pleszewskiego warsztatu by nie był, to nie jest dobry wybór do spalania drewna. Ja wiem, że to się z nowoczesnością kojarzy, że ma wiatrak i elektrykę. Ale po zakupie wrócisz tutaj za miesiąc-dwa z pytaniem "skąd tyle tej smoły i jak się tego pozbyć?". Zauważ, że nawet na liście paliw, którą producent dla tego kotła podaje, nie ma drewna. Owszem, to jest pudło, które spali kalosze i pampersy, których też na liście paliw nie ma. Jakoś spali. Gólf III w dieslu też jakoś pojedzie po zalaniu olejem rzepakowym.

 

Do palenia drewnem celuj albo w jakiegoś górniaka bez nadmuchu ale z powietrzem wtórnym (takiego też ten producent robi, choć bez powietrza wtórnego), albo (lepiej nawet) w kocioł dolnego spalania (i tu najlepszym zdaje się obecnie pod względem cena/jakość dla drewna jest wyżej podrzucony przez SebekKry MPM DS).

 

Dobrze też gdybyś opisał co to za machinę do tej pory miałeś i czy chcesz kontynuacji, czy liczysz że nowy kocioł ma pod jakimś względem działać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.