Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moc Kotła A Kaloryczność Węgla


Matis456

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

stoję przed zakupem ekogroszku do kotła Kołton MATIX 17 kW. W ubiegłym roku zakupiłem ekogroszek pochodzący z KWK Wesoła o kaloryczności około 28 MJ/kg. Stosowałem ustawienia sterownika rekomendowane przez sprzedawcę z próbą własnych korekt, niestety zawsze w popiole zostawały spieki i nie był on generalnie jednorodny. Zastanowiło mnie czy może kaloryczność mojego paliwa nie jest zbyt duża jak na taką moc kotła. Obecnie sprzedawca, u którego kupuję ekogroszek proponuje na swojej stronie aby do kotłów 15-24 kW używać ekogroszku o kaloryczności 25 MJ/kg (jest to ekogroszek z KWK Piast). Bardzo bym prosił o wasze wypowiedzi na podstawie swoich doświadczeń. Z góry dziękuję za wszystkie pomocne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz kupić ekogroszek z Piasta czyli Retopal ale powstają z niego spieki żużlowe, trudno go przetestować w okresie letnim a testowanie opału to podstawa jak nie chcemy mieć kłopotów w zimie. Palenie na samo CWU nie daje takich spieków żużlowych  jak konkretne grzanie CO.

Z moich doświadczeń to ceny w sierpniu i wrześniu są podobne (ale pewności nie ma)  więc lepiej zaczekać, zrobić próbę i poźniej kupić.

Na mojego tłoka Retopal to opał bezproblemowy. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.