Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Domu Szkieletowego


maxxik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie !!!

Dom drewniany o konstrukcji szkieletowej o powierzchni 74 metrów – parter + piętro. 5 grzejników w tym 2 drabinki łazienkowe + ogrzewanie podłogowe na powierzchni 21 m2.

Układ otwarty z przepustnicą powietrza – w fundamencie jest przewód doprowadzający powietrze z zewnątrz. Cel to ogrzewanie + przygotowanie CWU poprzez akumulację energii cieplnej w buforze. W przypadku przerwy w grzaniu kominkowym przydałaby się instalacja grzałki w buforze w celu podgrzania CWU/wody CO – brak klasycznego bojlera. Idealną byłaby opcja palenia w lecie co parę dni aby naładować bufor tylko do CWU.

Szacowane zapotrzebowanie domu na ciepło do około 3 kw - 100kWh/m2*rok.

Optymalną sprawą byłoby napalenie w kominku – ładowanie bufora przez jakieś 4 godziny w zimie aby mieć ogrzewanie i małe ilości CWU z bufora przez około 18-24 godziny. Jestem w stanie wykonać podłączenia hydrauliczne – chodzi mi o kwestie rozwiązania automatyki.

- pytania

1. Jaki kupić kominek o jakiej mocy ?? czy gotowe kity zestawy makroterm są dobre ? znajomy poleca jednak najprostszą lechmę ?

2. Kwestia bufora - mało jest buforów z jedną wężownicą na gorze - widziałem tylko taki jeden w zestawie makroterm - connect . Czy do podgrzewania CWU lepsza jest wężownica na gorze - czy wystarczy zbiorniczek combo ?? Co lepiej współpracuje z grzałką elektryczną ??

2a. Jak najlepiej odbierać wodę do układu co z bufora - poprzez drugą wężownicę czy wystarczy pobierać ją z przestrzeni bufora tak jak się go ładuje - korzystając oczywiście z warstwowego układu temperatur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.