Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Jest Teraz Moc Kotła


drewniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przerobiłem kocioł gs żubr 20kw na ds. Poprzednie wymiary rusztu to 65 cm x38cm. Obecnie jest 30 cm x 38 cm. Palniki wielkości 17cm x 4cm, 17cm x 3cm i 17cm x 2cm. Jakie obecnie mogą być moce tego kotła zmieniając odpowiednio wielkość palników. Czy będzie to zależało od przekroju palnika(dyszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie można określić moc kotła (paleniska) przez określenie ile wagowo spala drewna w 1 godzinę.

Spala np 5kg x energia ze spalenia 1kg - dla suchego ok 4kWh/kg energia uzyskana = 20kWh/1h= 20kW x sprawność odbioru ciepła ok 0,65-0,7 .

Dla tego przypadku 13-14kW.

 

Tylko drewno musi być naprawdę suche.

Podobnie można dla węgla - tylko trzeba znać kaloryczność węgla i przeliczyć na właściwe jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz, tego nie wiedziałem. Wydaje mi się że w takim razie mocno zmniejszyłem moc bo 5 kg drewna nie spalę w 1godz. Teraz na cwu 5-6kg pali mi siē 2-3 godz. Napewno zależy to jeszcze od intensywności palenia. Pewnie zimą spalanie będzie intensywniejsze. Te 2-3 godz palē spokojnie ale bez kiszenia, dymu brak ,spala siē gaz drzewny,słychać furkot i syczenie płomienia. Drewno jest raczej suche, 3-ci rok sezonowane na wolnym powietrzu. Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.