Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skutki Obniżenia Temperatury


odpowietrznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym spytać czy obniżenie temperatury w części pomieszczeń budynku np.do 16st .względem pozostałych gdzie np..22st może mieć negatywne skutki tzn czy wtedy będzie potrzeba dostarczenia większej ilości energii do ogrzania tych z wyższą temp.z uwagi na sąsiedztwo z pomieszczeniami o obniżonej temp.Czy w pomieszczeniach z obniżoną temp nie pojawi się wilgoć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale zmniejszając powierzchnie grzaną zmniejszamy ilość energii. Natomiast wzrosną straty na przegrodach, pomiędzy pomieszczeniami o różnej temperaturze. Do wyliczenia (gdy są dane) ale to nie Ja. 16 st i wilgoć? wentylacja załatwia problem. Wentylacja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "nowoczesnym" budynku należy grzać całość i nie zamykać drzwi (z wyjątkiem chwili gdy jest taka potrzeba) pomiędzy pomieszczeniami. Będzie OK.

Wentylacja mechaniczna (nawet z rekuperacją) podwyższa koszta eksploatacji i uzależnia nasz komfort życia od prądu i poprawnie działającej instalacji. W wypadku montażu kominka zaczynają być "schody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mój budynek tylko moich znajomych.Ja wykonuje tam tylko poszczególne instalacje.Gdybym ja budował dla siebie to bym zapewnił wentylacje dla każdego pomieszczenia.Ogrzewać całość hm.. jest mały problem.Dom duży a zamieszkiwać go będą tylko dwie osoby połowa pomieszczeń że tak powiem niezamieszkała(tylko przyjazd gości) dlatego inwestor zadecydował że będzie sterowanie temperaturą indywidualnie dla prawie każdego pomieszczenia.Ja tylko zastanawiam się jakie będą plusy i minusy takiego rozwiązania.Czy będą oszczędności czy straty a może wyjdzie bilans na zero(jak to w piosence z kabaretu "pero pero bilans musi wyjść na zero" zapewne starsi Forumowicze kojarzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.