Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rbr Ekouniwersal Czy Sas Solid


tasiorro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja palę w RBR z ceramiką, obecnie sterownik ( Smart II ) testowy w który będzie wyposażony jeden z kotłów Defro, palnik jeszcze Ekoenergia ale jak będzie trochę czasu włożę ten nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odnowię troszkę temat. Oba kotły można porównywać jeśli chodzi o cenę. Jeśli do RBRa dokupimy ceramikę, która SAS ma w standardzie to cena jest praktycznie identyczna. Może wypowie się ktoś zorientowany. Czy w SASie jest jakiś ogólnodostępny popularny palnik czy też autorskie rozwiązanie firmowe? W DTRze SASa jest napisane ze można palić tylko i wyłącznie grochem... i tak się zastanawiam czy to jest wada czy zaleta tego kotła w porównaniu z Batorym w RBRze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RBR od miału do groszku czyli 32,5mm, nawet grubsze frakcje połknie. Mieszanki tych węgli z ziarnem zbóż, pelletem, dosypywali też łuskę słonecznika, pestki.

Niektórzy palą samą pestką czy zbożem, zależy od cen rynkowych tego drugiego.

SASa nie znam to nie będę zmyślał, jest bardziej "klasowy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika sama się oczyszcza więc na pewno mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dokupić ceramikę do RBRa? Jakie ma zalety? Mniej czyszczenia czy więcej?

W ostatnim RBRerze który sprzedałem paliłem dwie zimy na ceramice, nigdy nie czyściłem komory spalania, jedynie z furtki drzwiczek trzeba zepchnąć pył jak przyjdzie Ci do głowy tam zajrzeć :) jeśli go nie zgarniesz sam nadmiar spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Warto dokupić ceramikę do RBRa? Jakie ma zalety? Mniej czyszczenia czy więcej?

Nie tylko sama się oczyszcza jak pisze Suspenser ale głównie jest po to aby dopalić częsci lotne spalin.Za tym idzie to ,że w dalszej części wymiennik jest o wiele czyściejszy więc czyszczenie kotła mamy z głowy na dłuższy czas.Dodatkowo rozgrzana ceramika po odstawieniu sie pracy kotła oddaje ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.