Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepła Woda Latem Przeróbka


bossi11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam pytanie chcę przerobić podczas zakładania zbiornika na CWU starą instalację a dokładnie założyć zawór odcinający grzejniki nad kotłem i położenie nowej rury do zbiornika wyrównawczego,chcę palić latem żeby mieć ciepłą wodę ,stary układ po założeniu zaworu byłby chyba zbyt niebezpieczny tak myślę ?,proszę o Waszą opinię załączam dwa zdjęcia przed i po zobaczcie czy dobrze kombinuję.Instalacja jest otwarta grawitacyjna.

79583314056312994576.png92572423348300384289.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mam powrót z dwóch stron rurą około 3-4 cale taki zawór trochę ciężko a dodatkowo mało miejsca mam, jedynie założyć z redukcji na 1,1/2 cala wchodzącego do pieca ale wtedy musiał bym musiał powrót z wymiennika ciągnąć do pieca bo aktualnie wchodzi do powrotu z grzejników.

A ten zawór dałby efekt? nie grzało by grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zainwestować w ozaworowanie grzejników? Najlepiej w zawory termostatyczne.

 

Chyba to nie takie straszne pozamykać grzejniki na lato? Dodatkowo w chłodniejsze wieczory będzie można łatwo dogrzać, np. łazienkę, przez zwykłe odkręcenie tego jednego grzejnika (lub tylu ile będziesz chciał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest to najlepsze wyjście ale wiąże się to z dużym kosztem przeróbki lub wymiany wszystkich grzejników ponieważ w całym domu są pozakładane faviery a są tak pozakładane że nie mam miejsca na zawory niestety wszystko powciskane na wymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie nie chcę zakładac nowego posta czy mogę założyć taki zawór bezpieczeństwa na zimnej wodzie do wymiennika C.W.U,czy muszę kupic łamany  nie przelotowy .

92182611500320431112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.