Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam nadzieje ,ze nie jestem tu jedyna kobieta. Mam problem z ustawieniem pieca KELLER 15 W. Piec mam juz 4 lata ,zawsze myslałam, ze to co spalam na sezon (100m2,bojler 100lit. 4,5 tony ekogroszku) ,jest ok, ale ostatnio rozmawiałam z paroma osobami, ktore chwalili sie jak mało oni pala to sie przeraziłam swoja ilością spalania. 

Prosze kogos, kto poradzi mi krok po kroku jak najlepiej ustawic piec na grzanie wody latem, a potem na ogrzewanie zimą. Bede wdzieczna za kazda pomoc. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby pomóc musimy mieć punkt wyjścia

napisz jaki sterownik i jakie stosujesz ustawienia oraz jak duże zużycie masz CWU bo głównie od tego poza dobrymi nastawami i węglm zależy ile spalisz latem na samo CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisałam wszystko to, co mam ustawione, a więc:

czas cyklu pracy                    120s

czas cyklu podtrzymania         40m

czas wybiegu wentylatora        31s

czas przedmuchu wentylatora 30s

temp.załaczenia pompy   CO   48 stopni

temp. wygaszenia kotła           20 stopni

czas pracy pompy cyrkulac,  1m

czas postoju pompy cyrkul   3m

nadwyzka temp CWU         10stopni

priorytet CWU               nie

praca kotła            lato

max.temp. podajnika 75stopni

 

 

temp. wody grzewczej    35stopni

wartosc obnizenia temp ( 1)    4stopnie

wartosc obnizenia temp (2)     3stopnie

obroty wentylatora   35%

temp. zbiornika CWU 5stopni (brak czujnika)

ilosc podawanego wegla   23%

pomiar temp. podajnika 29stopni

 

nie wiem gdzie sprawdzic jaki jest tutaj sterownik . Prosze mi podpowiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze napisz co wyciagasz z popielnika

czy jest to sam popiól czy zawiera spieki a może niedopalony wegiel?

zastanawia mnie co się tam musi dziać na palniku przy podawaniu węgla przez prawie 1/4 cyklu(23%) pracy czyli około 27sekund

mam wrażenie że sporo wegla spada w popielnik ale to się okaże po tym jak opiszesz co tam znajdujesz a najlepiej wrzuć fotkę

myślę że trzeba będzie skorygować ilość podawanego węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak. W popielniku akurat nie mam nic, poniewaz  czysciłam, ale było tam duzo spieków i niedopalonego wegla. Zrobiłam teraz fotke jak otwarta mam klapke na dmuchawie i zdjecie pierwszych sekund załaczenia sie dmuchawy i podawaniu wegla. Zrobiłam tez filmik (mam nadzieje ze uda mi sie go wrzucic) ale to sa juz jakies ok 30 sekund po załączeniu.

 

To jest zrobione "gdy w piecu nic sie nie dzieje" czyli ok 3 min przed załączeniem .

post-63605-0-76530200-1435908517_thumb.jpg

drugie zaraz po zał,ączeniu

post-63605-0-40001800-1435908456_thumb.jpg

trzecie tak 15 sek po załączeniu 

post-63605-0-10025100-1435908639_thumb.jpg

potem jakies 20 sekund

post-63605-0-34119500-1435908769_thumb.jpg

 

no i filmik tak od ok 30 sekundy

P1090259.MOV

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podejrzewałem niedopalony wegiel to wynik niepoprawnych ustawień

jeśli kociołek osiąga zadaną a pewnie tak jest należy zmienić parametr 

ilosc podawanego wegla   23% przestawiłbym na początek na 10%

będzie to odpowiadać podawaniu długości 12sek

jeśli będzie za mało albo zacznie się robić krater w palniku podnoś stopniowo w górę po 1-2% jednorazowo

myślę jednak ze na lato wystarczy stosunek 1/10

po zmianie parametru daj mu dobę na przestawienie się i napisz co się zmieniło

gdyby wcześniej wystąpił problem z zapadaniem kopca lub nie chciał osiągnąć zadanej podnieś wcześniej ten parametr jak opisałem powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałaś jakei masz ustawienia a ja podałem które nalezy zmienić

instrukcja w dłoń jesli nie poszła na podpałkę a jesli tak to odszukac w internecie i poczytać

nie miałem do czynienia z tym sterem ale z tego co wyczytałem w instrukcji i tego co podałaś wiem co nalezy przestawić

ilosc podawanego wegla   23% 

ten parametr do zmiany według mojego opisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest tu http://www.ju-mar.eu/myfiles/Manual/Instrukcja%20REG-05.pdf- pobrać i poczytać ;)

W menu głównym jest pozycja "ustawienia kotła" i drugi podpunkt to jest "ilość podawanego węgla" i tam trzeba zmniejszyć z 23% na 10%

I dalej wg zaleceń kolegi Timona

 

Jak coś zmieniasz to zapisz stare wartości i pamiętaj zawsze zmieniaj tylko 1 parametr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czas pracy cyklu mam zmienic ze 120 sekund na..?

masz zmienić tylko parametr który pogrubiłem 

reszty nie ruszaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. Faktycznie , w popielniku mam mniej ,całkiem mniej zgorzelin i niedopalonego wegla . Dzieki za rade.

Teraz chciałabym zrozumiec (instrukcje czytałam, wiem co i jak) ale chce zrozumiec jak sie ma np. ilosc podawanego wegla do czasu podmuchu , czy czasu pracy pompy. Tzn. jesli dam za mało wegla a za dlugi podmuch ,albo zrobie wentylator np. na 50% , to co sie stanie? Albo jesli dam za duzo wegla a za krotki okres wentylatora... Jaki jest stosunek jednego do drugiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo węgla to będzie kopcił i w popielniku bedzie niedopalony lądował, do tego syf w kotle i kominie

za mało węgla lub za dużo wiatru będzie spieki robił lub jeśli dużo za mało to zacznie się kopiec zapadać poniżej linii nadmuchu , zacznie sie wychładzać komora spalania i może nawet alarm się załączyć braku wzrostu temperatury  lub w najgorszym przypadku żar cofnąć w rurę podajnika i alarm przeciwdziałający zapłonowi kosza i wygaszenie kotła

to tak w skrócie

zanotuj sobie o ile zmieniłaś i daj mu popracować tak 1 dzień

jak będzie nadal niedopał to zrób jeszcze korektę parametru w dół ale już delikatnie o 1-2% aż przestanie się pojawiać niedopał w popiele

jeśli się okaże że po tych korektach zniknie niedopał ale nie będzie chciał zadanej osiągnąć robisz krok w tył i tym razem podnosisz o 1-2% moc nadmuchu i tak az do zaniku niedopału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenne rady. Jesli sie chce , to zawsze jakis cel sie osiagnie. 

Jak mozna ustawic ,jesli na sterowniku mam grzanie LATO na tzw dwuczasowke ,czyli obnizanie temp. kiedy sie jej nie zuzywa tyle. Na ustawieniach lato-nie moge,bo max tem moge ustawic na 35 stopni.  Chciałam tak,żebym miała np. cały dzien tylko na podtrzymanie ,a wieczorem pare godzin wyzej . Jak to ustawic? Wczoraj zeby tak ustawic musiałam przestawic na grzanie ZIMA i wowczas miałam tak, ale przy wiekszej temperaturze rano znalazłam w popielniku niedopalony wegiel :-( Wiec co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedz na moje pytanie..

Jak mozna ustawic ,jesli na sterowniku mam grzanie LATO a ja chce ustawic  na  obnizanie temp. wowczas gdy nie uzywam tyle cieplej wody.. Na ustawieniach lato-nie moge,bo max temp. moge ustawic na 35 stopni.  Chciałam tak,żebym miała np. cały dzien tylko na podtrzymanie ,a wieczorem pare godzin wyzej . Jak to ustawic? Wczoraj zeby tak ustawic musiałam przestawic na grzanie ZIMA i wowczas miałam tak, ale przy wiekszej temperaturze rano znalazłam w popielniku niedopalony wegiel i zgorzele. :-( Wiec co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom temperatury na kotle nie ma nic wspólnego z parametrami spalania

niezależnie czy ustawisz 35 czy 65st to jesli nie zmienisz czasu trwania cyklu, czasu podawania i powietrza to spalanie będzie przebiegac tak samo

spieki powstają z innych powodów niż temp na kotle

 

z tego co wyczytałem w instrukcji nie masz możliwości zmian temperatury CWU w ciągu doby

mozesz sprobować przestawić kocioł w tryb zima włączyć priorytet CWU i ustawić godziny obniżenia temperatury na kotle aby w tych w których nie chcesz mieć grzania wody kocioł pracował na temp 35st czyli tak jak teraz a w czasie gdy ma grzac niech grzeje priorytetem CWu a potem i tak przejdzie w podtrzymanie.

musisz tez zaobserwować czy te spieki powstają w czasie pracy czy w czasie podtrzymania- może tam jest coś skopane z ustawieniami i stad niedopały i spieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.