Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Stropu Nieuzywanego Strychu


znachor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych formulowiczow,mam nastepujace pytanie,chcialem ocieplic strych.jest on praktycznie nie uzywany i chcialem zapytac czy moza to zrobic w nastepujacy sposob,a mianowicie na plyte ulozyc folie budowlana na to styropian 5cm,nastepnie na to styropian 10cm i na wieszch znow folie budowlana zeby styropian sie nie utlenial.nie ukrywam ze chce ocieplic strych w miare niewielkim nakladem finansowym.prosze o ewentualne porady i moze inne pomysly,dodam jeszcze ze dach nad plyta jest z blachy pod ktorym nie ma folii paroprzepuszczalnej i w zimie lubi sie z blachy wykrapiac woda,wiec welna chyba odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z pomieszczeń poniżej strychu przestanie przenikać para wodna (folia), problem roszenia powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianowicie na plyte ulozyc folie budowlana na to styropian 5cm,nastepnie na to styropian 10cm i na wieszch znow folie budowlana zeby styropian sie nie utlenial.

jaką "płytę" masz pomiędzy strychem a pomieszczeniem pod nim? ocieplenie to nie jest położenie mat izolacyjnego, to są połączone izolacje od fundamentów po ostatnią kondygnację budynku.

 

takie rozwiązanie jakie posiadasz nie jest najszczęśliwszym bo przez 1/2 roku lub nawet więcej masz wilgoć na strychu, która nie jest pożądana i nie wolno tego problemu bagatelizować bo on jest bardziej istotny niż sama izolacja. kolejna sprawa to jak masz ocieplone ściany zewnętrzne? ocieplenie ścian i strychu musi być połączone ze sobą, bo jeśli izolacje nie stanowią całości i jest przerwana to tak jakby jej nie było. to tak jakbyś biegał w zimę w kurtce puchowej do połowy zasuniętej, z przodu zimno a z tyłu pot po d....pie leci i wlata w majty.

 

opisz cały budynek po kolei i coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek z lat 70-tych ,pietrowy, dach dwuspadowy, sciany-pustak pianowy od srodka,5 cm pustki i cegla plus obrzucone barankiem,okna plastikowe czyli ogolnie nie ocieplony,plyta na strychu to polowa pustaka pianowego,tregry i cienka wylewka.na razie brak kasy na docieplenie budynku i chcialem zaczac od strychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem Kiedyś sobie ,czy przy takim systemie można by było dodatkowo zastosować folię NRC między warstwami styropianu.

Stosował Ktoś z Was coś takiego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znachor, skoro chcesz zacząć od strychu to w pierwszej kolejności musisz coś zrobić z tą gołą blachą na dachu. musi tam coś być. najtaniej chyba wyjdzie folia wstępnego krycia. kolejna sprawa to izolacja termiczna nie może ulec zawilgoceniu, a jeśli już tak się stanie to powinna mieć jak najlepsze warunki do pozbycia się wilgoci + dobra wentylacja strychu. w temacie piszesz że strych nieużywany czyli jest tam coś i musisz po tym chodzić czy jest nieużytkowy i nie masz potrzeby tam wchodzić, może być zamknięty?

 

 

sybiga, jakiegoś większego sensu nie widzę a takim rozwiązaniu. chyba byłoby lepiej zastosować folię paroizolacyjną z aluminium, ale to nie takie proste, bo musi być tak, że jest strop (obojętnie jaki), rusz oddzielający od stropu ok 2-4 cm, folia paroizolacyjna z aluminium, izolacja, folia paroprzepuszczalna i podłoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tam wejsc dwa razy do roku,poniewaz mam tam wyczystke od komina i uzywam jej do czyszczenia przewodu kominowego,poza tym strych nieuzytkowy.co masz na mysli ze pod blacha musi cos byc,tzn.nie wystarczy dac na steropian np.folii paroprzepuszczalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze tak powinno byc,ale jazeli tak nie ma to moge zzrobic tak jak opisalem powyzej,czy to zda egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomimo wczesniejszych moich wypowiedzi uzylem do ocieplenia stropu welny szklanej unimata 20cm a nie steropianu.Na strop ulozylem folie budowlana,na to rozlozylem welne i na ta welne dalem jeszcze folie paroprzepuszczalna,poniewaz pod blacha na dachu takiej nie posiadam i boje sie ze w zimie bedzie kapac z blachy na welne.w miejscach gdzie bedzie trzeba czasami sie poruszac zrobilem prowizoryczna podloge.Chcialem zapytac specjalistow czy takie docieplenie wykonane jest prawidlowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie ociepliłem podobnie, tylko dałem 30 cm w dwóch warstwach po 15 cm kładzionych poprzecznie jedna wobec drugiej, żeby nie było mostków. I nie dawałem pod spód żadnej folii - strop to żelbeton grubości ok. 10 cm. Jedynie nad mokrymi pomieszczeniami jak kuchnia czy łazienka można dać folię pod spód. Też mam samą blachę i z wierzchu nie przykrywałem niczym - gdy trzyma mróz, nic się nie wykrapla, a w okresie przejściowym pod dachem słońce nagrzewa na tyle mocno, że wilgoć z wełny odparowuje - po kilku sezonach nie zauważyłem zmian w wyglądzie wełny, stosowałem skalną Rock... ll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.