Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kratki Wentylacyjne - Kominek Pw


lukas78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Temat się wydaje banalny aczkolwiek z punktu widzenia estetycznego i grzewczego ważny. 

Postanowiłem zabudować wkład wodny Unico Nemo

 

http://www.unico-kominki.com/oferta/nemo-2/

 

Obudowę wykonałem z płyt silikatowo krzemianowych dostępnych na rynku. Doczytałem w instrukcji producenta , że kratki wlotowe pod wkładem  winny mieć powierzchnie czynną 1000 cm2 oraz kratki wylotowe identyczna powierzchnię. Do tego zrobiłem komorę dekompensacyjną, która również winna mieć kratki. Biorąc pod uwagę, że człowiek przegląda projekty i bardzo rzadko widać spora liczbę kratek własnie ze względów estetycznych. Przykładowo utrzymując , że moja obudowa ma wymiary 0,96 m szer i 1,92 m wysokości w górnej części musiałbym umieści łącznie 4 kratki o wymiarach 17x30 cm aby spełnić warunki producenta.

 

Moje pytanie brzmi: Czy przypadkiem w kominku wodnym nie zależy nam na maksymalnej izolacji wkładu aby osiągnąć temperaturę roboczą ?

Skoro ten konkretny wkład posiada 16 kw mocy łącznej z czego 12 kw idzie do wody, a 4 kw przez szybę przednia to może wystarczą jakieś symboliczne kratki aby obudowy nie rozerwało :)

 

jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinieneś sam wkład z zewnątrz ocieplić - tak jak każdy kocioł.

Najlepsza jest twarda wełna do kominka pokryta folią alu.

Podobnie ocieplić powinno się rurę dymową w przestrzeni zabudowanej.

Wtedy nie ma strat ciepła, które trzeba odprowadzać przez wentylowanie zabudowy.

Kratki to daj po jednej na dole i na górze zabudowy kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

producent zalecił  ci  kratki  o  ''x''  powierzchni ale  tego  gdzie  ty  je  zrobisz  to  twój  wybór         oczywiście  byle  te   dolne  były  na  wysokości   pod  wkładem  a  górne na  wysokości  nad ,     podpytaj okolicznego  kominiarza  czy  robił  takie  realizacji  i  tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.