Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Poprawienie Błędu. Poprawny Montaż Pompki Co.


Z3LEON

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór!  Mam na imię Paweł i potrzebuję porady związanej z moją wykonaną instalacją CO. Otóż tak piec jaki posiadam  to kocioł na paliwo stałe, palę głównie drewnem mieszanym brzoza,sosna świerk i inne. Jakiś czas temu przed świętami przepalił mi się piec tzn piec raczej był to wkład który pracował u mnie prawie 14 lat.  Zakupiłem takowy piec Funke 17,7 kw podłączyłem go na własny sposób z poradami moich znajomych  i informacji uzyskanych w sieci.  Piec zamontowałem sam bez pomocy osób trzecich. Całą instalację mam w rurach 32 z redukcją na 25 do 15 z zaworami na zasilaniu. Całość napędza mi pompka co zamontowana na powrocie a jest to PERFEKT 25/40/180 steruje nią sterownik ST-21 a temperaturą na piecu miarkownik ciągu Regulus. Problem ma tego typu iż całość nie chce  pracować prawidłowo, część kaloryferów grzeje a dalsza część już nie są zimne ale odpowietrzone, pompkę miałem zamocowaną w taki sposób iż pchała zimną wodę do pieca  od dołu na powrocie nic nie chciało grzać więc ją obróciłem ją odwrotnie  tak by ciągła ciepłą wodę poprzez powrót a zimną na zasilaniu wtedy część zaczęła mi grzać. Dodam że instalacja jest to instalacja otwarta. Dziś trochę pomęczyłem i udało mi się ruszyć grawitacyjnie ale szybko mi temperatura skoczył, że brakło licznika na sterowniku.... Jestem w stanie wstawić zdjęcia, instalacji co. Na razie nie posiadam żadnych zaworów różnicowych i zwrotnych ze względu że wykonuję wiele rzeczy sam choć nie mam doświadczenia ale chcę sam robić. Bardzo proszę o normalne wypowiedzi a nie zaraz krytykę i hejtowanie.  Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym dyskutować. Zamieść zdjęcia i schemat instalacji to pewnie uzyskasz jakąś pomoc. Przydało by się również trochę informacji o budynku (zapotrzebowanie ewentualnie powierzchnia ogrzewania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.