Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwk Mysłowice - Dobry Ekogroszek?


kamil1894

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie ekogroszku, czy jest dobry itp. wg parametrów wydaje się ok. Parametry podaje niżej: 

 

- Wartość opałowa: 30 MJ/kg

- Zawartość popiołu: max 4%

- Zawartość siarki: max 0,3%

- Granulacja: 8-25mm

- Spiekalność: 11RI

 

Czy to jest dobry ekogroszek? Interesuje mnie też spiekalność, ostatni ekogroszek który miałem bardzo się spiekał i to mnie martwi :/ może ktoś wie jak ustawić piec pod ten ekogroszek aby  był bardziej wydajniejszy.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak Mysłowice sprawują się w zimie, ale jeśli chodzi o temat na dzień dzisiejszy, miałem poprzedni ekogroszek prestige platinium jeden z najlepszych i najdroższych. Ten jest o niebo lepszy popiół jest, niewielkie zgorzeliny, ale w porównaniu z tamtym jest lepszy, piec chodź grzeje tylko wodę widocznie dochodzi szybciej do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła jest OK, fajny popiół z tego był. Wada: tworzyły się kalafiory jak pałac kultury i nauki. Rozwiązanie to dużo powietrza, tak do granicy tworzenia się spieków żużlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wczoraj kupiłem 1 tonę orzecha z kwk mysłowice. Fajnie się pali, trzyma równo temperature, zastanawia mnie tylko, że po jego spaleniu jest brązowawy popiół. Czy to normalne w tym węglu, czy może dostawca pomieszał go z jakimś badziewiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli to z KWK Mysłowice-Wesoła to jeden z najlepszych polskich węgli. Mocny a przy tym znikoma spiekalność i bardzo mało popiołu.

 

Witam,

 

Ja mam w sumie 3 pelne sezony za sobą po przeprowadzce z mieszkania (budynek z własną kotłownią gazową) do domu i 3 sezony doświadczeń w spalaniu węgla (ekogroszku - mam piec tylko na ekogroszek). Instalacja zasilana piecem CO defro (sterownik ZPID) + sterownik defro MZ (zawór 4-drogowy).

 

Pierwszy sezon na zasadzie "na ślepo" kupowałem różne groszki, aż trafiłem na wówczas dostępny produkowany przez carbo-stal ekogroszek ognik zielony (chyba z Chwałowic + mieszkanka innych węgli) - bardzo doby jak dla mnie kompromis (wysokie osiągi, realnie dobry komfort użytkowania). Spalałem w pierwszym roku również produkowany przez carbo-stal ekogroszek ognik pomarańczowy (chyba z Kazimierz-Juliusz - obecnie chyba kopalnia nie produkuje) - troche słabsze osiągi od węgla z Chwałowic, ale wyższy komfort (bardzo mało i extra dopalony popiół).

 

Ostatnie 2 sezony spalałem węgiel Pieklorz - stara nazwa (obecnie sprzedawany jako Skarbek w papierowym worku 25kg) z Piekar Śląskich. Bardzo dobry kompromis pomiędzy osiągami (w domu temp. 23,5-25,0C w najzimniejsze dni - styczeń 2016, spaliłem w sezonie 2,4 tony groszku) a komfortem (głównie chodzi mi o małą ilość popiołu i przede wszystkim bardzo mało spieków). W lecie nie pale w ogóle, mam pc do cwu.

 

Obecnie jest problem z kupieniem workowanego Skarbka z Piekar pakowanego przez kopalnie w oryginale worki 25kg. Jest dostępny również groszek o nazwie Skarbek ale z kopalni Bobrek.

 

Szukam ewentualnie innego węgla na sezon 2016/2017 i stąd pytanie:

 

1. jak się spala ekogroszek z kopalni Mysłowice-Wesoła - o ile się orientuje niestety kopalnia nie workuje u siebie na miejscu w swoje worki tego groszku, więc jest ryzyko że każdy dystrybutor coś od siebie dosypie/wymiesza czysty groszek z Mysłowic-Wesołej z czymś innym. Jakie macie osiągi na tym groszku z tej kopalni oraz przede wszystkim w jaki sposób ten ekogroszek się spala (spieki, popiół)?

 

2. czy ktoś korzystał z workowanego Skarbka z kopalni Bobrek? Również prośba o opinie - jak się spala (spieki, popiół) oraz jakie parametry na piecu na nim osiągacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sierpniu br. zakupiłem od handlarza tonę workowanego ekogroszku z KWK Mysłowice wg sprzedawcy Wesoła, kaloryczność 28-29 MJ/kg. Po wypaleniu kilku zasobników zauważyłem, że w porównaniu do poprzedniego ekogroszku (28MJ/kg) ten z Wesołej jest słabszy, spalam go więcej. Dodatkowo w workach jest sporo miału. Czy ktoś miał takie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.