Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Stropu Strychu Nieuzytkowego


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem ocieplić strop strychu. Na początku zaznaczę że dach jest ocieplony-wełna między krokwiami 14 cm. Strop teriva. Wylewka betonowa na styropian raczej nie wchodzi w grę. Chyba że styropian bez wylewki ale czy nie pojawi się gryzoń. Na razie myszy nie ma na strychu a jego strop jest wysoko(wysoka piwnica,parter,piętro)-nie wiem czy na taką wysokość wejdzie mysz tym bardziej ze nie ma się tam za bardzo czym pożywić. Gdzieś widziałem taki produkt jak mata termoizolacyjna grubości 5 mm i folia alu z dwóch stron i to niby zastępuje 10 cm styropianu. Czy rozwinięcie tego na podłodze strychu coś może dać czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie podpowie? Mam jescze do ocieplenia strop nad piwnicą i mam pytanie zy można go ocieplić podklejając styropian od spodu tzn na sufit w pownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wystarczy po prostu luzem rozwinąc wełnę na stropie? Nie potrzebna żadna folia pod to? I jaka grubość ewentualnie - 10 cm wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A folia pod wełnę potrzebna? I czy te 35 cm jest konieczne jeśli między krokwiami jest wełna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledze chodzi o strop w części: jętki - kalenica? Czy jętki - strop terriva?

 

Jak to pierwsze, to wełna między jętki. Jak drugie, to styropian i wylewka.

 

Co do myszy, to bez problemu chodzą po ostrych elewacjach, nieotynkowanych ścianach, gdzieś słyszałem, że wełny nie lubią, choć u siebie widziałem tunel w wełnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz wlezie wszędzie - u wujostwa mojej żony kursowały paskudy rurą przelewową z kotłowni na strych :D Wełny nie lubią w tym sensie, że jej nie szatkują tak jak styropianu i jak mają wybór to gniazda robią gdzie indziej.

Jak wyboru nie mają to jakoś wełne znoszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jescze pytanko - nie będę zakładał nowego tematu:

 

Jaka warstwa lepiej izoluje:

10cm współczynnik 033 czy 15 cm współczynnik 039?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żadne Styropian w praktyczne nie ma co się kupuje 0,033 to ze napisane jest nic nie znaczy. Przeważnie maja 0,04 w najlepszym przypadku. Czy biały czy grafitowy czy owaki :) Najlepiej izoluje lity materiał z duza możliwością kumulacji ciepła, styropian tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.