Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Mocy Kocioł Wybrać?


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że jest wiele takich tematów ale postanowiłem założyć kolejny. Otóż  chce wymienić kocioł na podajnikowy tłokowy. Wg strony cieplowlasciwe.pl zapotrzebowanie mocy grzewczej wynosi 71W/m2. Powierzchnia to 170m2 co daje piec o mocy 12kw, dom na wysokiej piwnicy, parter piętro do ogrzania, poddasze nieuzytkowe. Dom był rozbudowywany 2 lata temu(piętro i dach nowe) wcześniej była to typowa parterówka z płaskim dachem. Nie wiem czy posadzka w piwnicy i strop nad nią są ocieplone(raczej wątpię) dlatego podczas wyliczeń wpisałem że go nie ma. Sciany zewn parteru to biała cegła dziurawka - pusta przestrzeń - cegła- styropian 10cm. Piętro to beton komórkowy Solbet + 15cm styropian. Dach 4spadowy o lekkim nachyleniu ocieplony wełną min. 14cm. Najwyższy strop to Terriva nieocieplony ale planuje to zrobic styropianem min. 5cm. Okna mam nowe z szybami zespolonymi. Do instalacji dochodzi CWU poj 200L. Planuję wziąć piec 15kw jako że zaleca się dołożyć 2-3 kw jeżeli jest CWU. No i teraz odwieczny problem - producenci pieców proponują piece 20 - 25 kw. Jakiej mocy piec teraz wybrać? Wiem że decyzja należy do mnie ale proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej chwili brak ocieplenia stropu nad piętrem generuje największą utratę ciepła ale po ociepleniu go 5cm styropianem zapotrzebowanie cieplne spada z 71W/m2 do 40 W/m2 co daje mi klasę energetyczną C i roczne zużycie 90 kWh/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.