Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Pod Ogrzewaniem Podłogowym / Izolacja Garażu W Bryle Budynku


marcinrr

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny etap za mną na budowie i kolejny przed nami

 

1) styropian pod ogrzewanie podłogowe :

u mnie będzie to niestety 10cm styropianu czyli 2 x 5cm

 

skoro mam tylko tyle lepiej kupić droższy grafitowy styropian Austrotherm o parametrach 0,031 ESP80 ? czy raczej standard EPS 100 i 0,037

 

Mój wykonawca ogrzewania mówi : że lepszy będzie EPS100 i spokojniejsza głowa że wylewka nie siądzie a różnica pomiędzy 0,031 a 0,037 jest mała.

 

Do tego poleca mi styropian Arsanit ... tyle tylko wiem że to polska firma . Macie jakieś doświadczenia opinie ?

 

2) Garaż w bryle budynku ,ogrzewany, podłogówka i grzanie na ok 12stC

 

U mnie jest to garaż jednostanowiskowy, planuję ścianę dzielącą garaż z częścią mieszkalną ocieplić styropianem, strop nad garażem czytałem że też warto ocieplić, nad garażem będzie garderoba, tam 5cm styropianu na podłodze i ogrzewanie podłogowe... wyczytałem też że nie powinno się dawać na strop styropianu bo zamknie się go od wentylacji i wilgoć pozostanie ,grzyb itp lepiej wełna...

 

podsumowując czy firma ma znaczenie przy wyborze styropianu i co z tym garażem zrobić, każda porada mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ja tylko w kwestii garazu. Jezeli bedzie on tylko i wylacznie do garazowania samochodu to ogrzewanie jest tam jak najbardziej niekorzystne. Zasolony samochod bedzie sobie zima sie rozmrazal zapewniajac idealne warunki dla korozji. Wiadomo ze zintegrowany garaz ma swoj udzial w bilansie cieplnym budynku. I notorycznym bledem popelnianym w projektach jest brak odizolowania bryly garazu od bryly domu. Ale to tak tylko nawiasem mowiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styropianu to pomiędzy 0,037 i 0,031 jest 19,3% różnicy czyli dużo, ale z drugiej strony na posadzki musi być styro twarde min EPS100.

Jak jeszcze robisz ogrzewanie podłogowe to mocny styropian to obowiązek.

Garaż grzany - jak najbardziej , ale grzejnikiem, ponadto jak sobie wyobrażasz posadzkę na styropianie z OP i wylewką rzędu 6 cm

na którą  wstawiasz pojazd o wadze ok 1,5-2t? - to wszystko popęka, nie wspomnę już o ujemnym wpływie grzanej posadzki na sam pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym garażem to wiem że będą problemy... ale co do posadzki to nie demonizowałbym bo znam ludzi co mają podłogówkę w garażu, mój wykonawca CO mówi że da tą podłogówkę nie na całości a tak raczej po obrzeżach bo sam samochód przecież też będzie grzał, do tego styropian EPS 150 parking i nic nie powinno się dziać. Minus taki jak pisał visitor że  zima to korozja sół to jest racja, myślę że będzie tak się grzało minimalnie , zresztą Ci co mają grzejniki mówią że albo mają go zakręcony albo na minimum.

 

 

co do wytrzymałości w sklepie ze styropianem sprzedawca mówił mi że dużo sprzedają Austrotherm podłoga/dach EPS 80  i ma wytrzymałość 2,4t/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z cienką izolacją pod podłogówkę, będziesz po prostu potrzebował 30-40% więcej ciepła- czytaj paliwa

Ja jak nie miałem przez pierwszy rok grzania ocieplonych ścian - potrzebowałem o ponad 30% więcej ciepła niż przy ociepleniu

Mniejsze zapotrzebowanie na ciepło (lepsza izolacja cieplna) przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

 

A kierownik nie będzie mieszkał w tym domu, tylko ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację sambor ... nie kier bud tylko ja buduję, teraz jest po fakcie a ja kilka rzeczy zrobiłbym inaczej, sprawa ma się tak że to mój dobry znajomy do tego mój dom powstał na projekcie jego domu wybudowanego dwa lata wcześniej niż mój i myślałem że ma wszystko przemyślane i dobrze zaprojektowane w końcu jest ekspertem w budowlance a ja laikiem. jakoś teraz to muszę ogarnąć myślę że nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.