Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Na Retorcie Można Palić Jak W Zwykłym Piecu?


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam krótkie pytanie,czy w retorcie,czyli na retorcie można normalnie palić jak w zwykłym piecu bez podajnika,oczywiście bez włączonego sterownika,no i czy nie zaszkodzi to,żeby wszystko był jasne nie na ruszcie, a pod rusztem retorta tylko bezpośrednio na retorcie.dzieki......... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę przecież w tym czy innych piecach są chyba DZWICZKI pytanie moje czy można czy się nic nie stanie w retortę ponieważ nie mam ruszta nad retorta czy nic się nie stanie w retortę od temperatury czy czubek ślimaka się nie przegrzeje itp...a i chce dodać ze paliłem już takim sposobem tylko 1 godzinę,bo myślałem ze coś się stanie w retorte,lub ślimak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu, na retortę kładziemy ruszt, żeliwny, lub pospawany z prętów. Wentylator poda powietrze i schłodzi niepotrzebnie grzane elementy. Sterownik, każdy (?) nie ma sygnału zwrotnego o pracy ślimaka, a więc pomimo odłączenia ślimaka (zasilania - elektryczność) ster działa regulując pracę dmuchawy. 

O ile wiem jedyny zakaz może nałożyć producent - pod groźbą utraty gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki wielki deflektor co zajmuje prawie cały kocioł [ ok 40 cm] na deflektor czasami wrzucam tam drewno   i normalnie się pali bez problemu . Zadnych rusztów bo po co  Albo z nadmuchem albo bez przy otwartych drzwiach to jak chcę mi się tylko trzeba kontrolować temp!!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.