Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Kotła


Melmack

Rekomendowane odpowiedzi

Kliknij na dole strony pod linkiem w "sprawdź swój dom" , podstaw dane i podaj link do strony z wynikiem ...

 

 

www.cieplowlasciwie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kotła z podajnikiem wyszła Ci na stronie "ciepło właściwe" moc 17kW

Idealny mocą będzie Skam-P 17kW(spokojnie osiągnie 20kW)

To górna półka jeśli chodzi o kotły z podajnikiem(mój prywatny faworyt)

Oprócz tego jest RBR 17kW lub Ogniwo 16kW.

Poczytaj,pomyśl,zastanów się i podejmij decyzję.

Możesz też wziąć pod uwagę KMB-RP 19kW od Witkowskiego(bez rusztu wodnego)

To też dobra konstrukcja i jakość wykonania.

Mam taki kocioł od 4 lat,tylko większy i z rusztem wodnym,sprawuje się bez zarzutu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 200 m2 z lat osiemdziesiątych, docieplony styropianem, okna plastikowe. Z wybranej przeze mnie firmy do wyboru mam moce 17 kW i 23 kW. Który wybrać żeby nie zamarznąć, a w kominie(ceglany) nie lał się kwas siarkowy...?

Nie brałbym większego mocą kociołka jak 17kW, tych 17-tu prawdopodobnie nie będziesz i tak potrzebował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 200 m2 z lat osiemdziesiątych, docieplony styropianem, okna plastikowe. Z wybranej przeze mnie firmy do wyboru mam moce 17 kW i 23 kW. Który wybrać żeby nie zamarznąć, a w kominie(ceglany) nie lał się kwas siarkowy...?

patrząc na to jak jest ocieplony to stwierdzam że nie jest ocieplony :( 

.5cm styro na ścianie jedynie zatkało dziury- pod warunkiem że poprawnie przyklejone. od góry też mnóstwo ciepła ucieka.

jeśli tam jest faktycznie jak w linku 214m do ogrzania to ta 17-ka będzie tam miała co robić.

proponuję jednak wybrać 17KW i jednocześnie wywalić żużel z dachu i zamienić go na przynajmniej 25cm wełny rozłożonej na jego miejscu, oczywiście po uprzednim sprawdzeniu czy nie ma przecieków -inaczej kasa wywalona.

wtedy powinno spaść zapotrzebowanie. podstaw sobie w danych domu zamiast żużlu wełnę i zobaczysz ile się zmieni.

nie licz również na spalanie w okolicy 15kg/doba

zakładając że przez większą część sezonu dom będzie potrzebował połowy z tych 18KW to spalanie będzie w okolicy 40kg/dobę zakładając sprawność 75% i opał o kaloryczności 28MJ.

jak kupisz słabszy to będzie jeszcze wyższe.

 

sugeruję zatem zainwestować jednak trochę kasy i poprawić izolację od góry chociaż bo na ściany potrzeba dużo więcej funduszy aby obniżyć trochę potrzeby domu i co za tym idzie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Potwierdzam slowa Timona w 100%. Poprzedni sezon grzewczy zamknal mi sie zuzyciem wegla na poziomie 2,2 To. Latem wywalilem zuzel i ocieplilem strop welna. Zuzycie do konca marca zamknelo sie 1,6 tonami wegla. Sciany mam na razie nieocieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"18 kW takiej mocy grzewczej potrzebuje twój dom w największy mróz"

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/oz7

 

Potwierdzam, że kocioł 17 kW będzie optymalny, a jeśli docieplisz strop będzie miał spory zapas.

 

Polecam RBR Ekouniwersal lub Skam-P Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednocześnie wywalić żużel z dachu i zamienić go na przynajmniej 25cm wełny rozłożonej na jego miejscu...

 

W woli ścisłości - w projekcie widnieje "wata żużlowa", ale do wyboru tego nie ma - stąd ten żużel... Druga sprawa - to jak mogę to wymienić jeśli między stropem a dachem jest tylko owa przestrzeń z watą żużlową i kanały wentylacyjne wielkości umożliwiającej wejście wróbelkowi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ją tam ktoś wsadził i wyjąć się dac powinna.

nie wiem jaka jest konstrukcja - sugeruję jedynie najprostsze metody obniżenia potrzeb domu.

sprawdziłbym też czy nie jest zawilgocona nie mam wiedzy wystarczającej ale żużlowa chyba nie była zabezpieczana przed wilgocia co może mieć negatywny wpływ na jej parametry izolacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.