Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po 18 latach eksploatacji piec co sławex idzie do wymiany, zaczyna cieknąć. Był to piec 1,5 - ok. 20 kW i pracował z zapasem mocy.

 

Proszę Was o pomoc w wyborze kociołka. Wymagania budynku są wyliczone na 14-16 kW w/g http://cieplowlasciwie.pl/wynik/nzr

Faktycznie powierzchni użytkowej ok. 160 m2, grzejniki w 2/3 żeliwne+stara instalacja grawitacyjna (działa efektywnie, w przyszłości do wymiany), 1/3 panelowe+instacja miedziana.

Komin 11 m wysoki. Do tego dojdzie bojler 120-150 l.

 

Zdecydowałem się na zakup dolniaka niezbyt drogiego, prostego w obsłudze, z możliwością przepalania i dorzucania opału. Po przestudiowaniu wielu stron rozważam zakup:

 

1. Zębiec kwkd 15 kW. Podoba mi się, jest smukły do mojej niezbyt dużej kotłowni, ma dobre recenzje. Niestety na moim terenie nikt ich nie sprzedaje, więc nie mogę sprawdzić namacalnie. Zakup przez internet,trochę w ciemno. Ryzykować? Czy te 15kW faktycznie wystarczy?

 

2. MPM DS. Ciekawy piec i gorąca dyskusja na forum. Zakup jw. Moc 17-19kW? Ale o to zawsze mogę zapytać producenta.

 

3. Drewmet Mj-2. Taki quasi dolniak, podobny konstrukcyjnie do sławexa, w którym o dziwo paliło się dobrze i w miarę efektywnie bez dymu. Jest w sklepie na miejscu, najtańszy.

 

Aha i sterowanie miarkownikem a palę węglem i drewnem. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.