Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziura W Kotle


112

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku braku bezpośredniego styku ze spalinami można spróbować wokół otworu  wyczyścić blachę do żywego metalu a następnie wykonać nakładkę z blachy mosiężnej lub miedzianej większą o ok 1 cm z każdej strony dziury i zalutować cyną przy pomocy palnika lub opalarki .

Dla układu bezciśnieniowego powinno trzymać kilka miesięcy.

Wadą jest potrzeba dostępu do miejsca uszkodzenia i mała żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założymy że to zbiornik wody np taki jak bufor - łatałem osobiście - to można spróbować, pewnie nie gorzej wyjdzie jak klejenie klejem dwuskładnikowym.

Przecież czarną blachę stalową też polutujesz, tylko trzeba wyczyścić stal, pokryć roztopioną cyną i na to łata.

Jakby ktoś nie wiedział to do tego celu dobrze się nadaje topnik ( pasta) do lutowanie instalacji z miedzi- posmarować wyczyszczoną powierzchnię i podgrzać palnikiem 

aż do roztopienia , na to łata i dodatkowe spoiwo.

Jak tam nie ma ciśnienia, nie ma płomienia i jeszcze od zewnętrznej strony.

Najgorzej to jest z pęknięciem na spawie kątowym np pachwinowym, wtedy tylko spawanie lub grubo  kit poxilina, oczywiście na czystą powierzchnię.

Gdzie widzisz problem?

Ja wiem że prostszym rozwiązaniem jest przyklejenie klejem łatki z blachy, czego można najpierw spróbować - na 2 miesiące powinno wystarczyć.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie czarnej blachy cyną - pobielenie jest sztuką. Mnie uczyli tego cyganie (bezskutecznie - dwie lekcje to za mało) bez kwasu a tylko z topikiem niewykonalne. (Dla mnie) Co innego blacha ocynkowana, ale chyba nie ma takich kotłów. 

Spawanie -elektryczne - sprawdzone, pęknięcia  nawet bez nakładki. Palnik acetylenowy - wewnątrz kotła - dziękuje, zewnątrz - też wolę prąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.