Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa Sposoby Ogrzewania Wody Ktory Lepszy


patrihnio89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Prosze o rozwiazanie mojego problemu

mieszkam w domku jednorodzinym i mam wplanach wymiane rur z wody ciepłej i zimnej a mój problem polega na tym czy zabudować do ciepłej woby :

1 boiler do centranego na grzanie wody w zimne dni ajak by sie w piecu nie paliło to by miał grzałke wbudowana na podgrzanie wody

2 boiler do centranego podłaczony i wychodzaca ciepła woda wpadała by do drugiego boilera zasilaego na prad i\pozniej by sie torozchdziło na cały dom a wciepłe dni by działał boiler na prąd

 

Chciałbym sie dowiedzieć które ztych rozwiązań jest lepsze a raczejwydajne izuzywa mniej energi elektryczej

 

na pytania odpowiem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az taiepoważne skutki może mieć rozwiazanie 2 ? mam bardzo mała wiedze na temat takich instalacji

moze i ktos wytłumaczyc dlaczego w 2 rozwiazaniu sie pojawi legionella a w w perwszym nie ?

 

musze przekonac bardzo uparta osobe ktore rozwiazanie jest lepsze jak by ktosmogł jeszczejakies argumenty za i przeciw do nich wypisać ?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś bardzo uparty to nic takiej osoby nie przekona. Dwa podgrzewacze w instalacji to głupota, i pomimo naszego pisania tak mniej więcej co kwartał pojawia się kolejny taki pomysł. Dlaczego może pojawić się legionella? Może bo to ustrojstwo gnieździ się wszędzie tam gdzie jest woda i nie ma jej poboru a optymalne temperatura i do jej rozwoju mieści się pomiędzy 20 a 50 C.. Dlatego dzisiaj każdy producent podgrzewacza zaleca jego temperaturową dezynfekcję. W temperaturze 70 C legionella ginie w ciągu kilku sekund. Podsumowująć to dwa podgrzewacze połaczone szeregowo to idealne środowidsko dla legionelli. Ale jak ktoś koniecznie chce sprawdzić czy to prawda i przy okazji zapaść na zapalenie płuc wywołane legionellą to oczywiście wolna wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w zupełności racje czyli polecacie pierwsze rozwiazanie tak ? ja mozna wiedziec cos jescze na temat wydajnosci taich sposobów ?

wiem ze trudno taka osobe przeonac ale przekonam

widze ze wiecej osob było z takimi pomysłami

 

 jaki najlepszy by był bioler wielkosci do pierwszego rozwiazania najlepszy i jaka grzałka zeby nie pobierało w czasie lataza duzo pradu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.