Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Szukam ( jak chyba większość) oszczędnego piecyka jednofunkcyjnego kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania i za rozsądną cenę.

Wyszukałem piecyk JUNKERSA Ceraput smart 14 - ma dużą modulację, max 13 kw na CWU.

http://nexterio.pl/133761,Kociol-gazowy-Cerapur-Smart-ZSB-14-3C-Junkers.html?gclid=CjwKEAiAmuCnBRCLj4D7nMWqp1USJABcT4dfsd4XPgmFzJj6puH4GtgXmVwSIBk3VDDh6gQoHuL7WRoCofjw_wcB

 

Co sądzicie o tym wyborze ?

 

Domek 120 m2, ściany 15 cm styropian grafitowy, podłoga 15 cm styropian, poddasze 30 cm wełny i 30 cm dach ( wełna 0,032-0,033 ). Okna dwuszybowe  ciepłym montażem.

W domu w części podłogówka i grzejniki.

 

Proszę o rady i info czy ten piec wystarczy - strona ciepło właściwe zapenia że tak, natomiast hydraulik nie był przekonany i sugerował większy - do ok 22 kw ( tylko że takie 22 kw mają modulację od 7-8 kw. A mi to ma być za wiele - ponoć w najzimniejszy dzień ma wystarczyć 5.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc na ogrzewanie budynku  z jaką ma pracować kocioł ustawia serwisant przy pierwszym uruchomieniu kotła ale problem tkwi w tym czy kocioł ma grzać również CWU bo jedynie po to było by mu potrzeba te 22 kw . Niech hydraulik uzasadni dlaczego taką moc kotła proponuje bo może wie więcej niż Ty tutaj podajesz . Sposób grzania CWU (przepływowo czy z zasobnikiem) , ilość osób w budynku , ilość łazienek , sposób wykorzystania CWU ( wanny czy prysznice ) to wszystko ma wpływ na planowane zapotrzebowanie na moc do grzania wody użytkowej  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już uzupełniam.

Zasobnik 140- 150 litrów. Będzie z niego grzana CWU w sezonie zimowym.  1 łazienka - wanna+ prysznic. 4 osoby w budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Sambor to pięknie zobrazował . Jeśli będzie zasobnik CWU i tylko 1-a łazienka to spoko powinno wystarczyć .No i jeszcze jedno kocioł gazowy może pracować start - stop więc tą modulacją mocy bym się na Twoim miejscu za bardzo nie przejmował .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cieszy mnie ta odpowiedź ;)

Wiem już, czym będę w zimie powoził w kotłowni.

Pytanie teraz takie,

 W kotłowni będzie - jest już - komin. Ceramiczny środek, dookoła niego wełna i to wszystko w specjalnym pustaku - całość system CJ BLOK. Ale tak mały piec można zamontować z rurą wypuszczoną przez ścianę - może będzie lepszym pomysłem ? Komin zostanie na w razie "W" jak - wyłączenie nam gazu i konieczność podłączenia pieca na drzewo :D 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda tego komina na tą gazówkę jak masz możliwość to wypuść przez ścinę. Ale możesz to zrobić pod warunkiem wolnostojącej zabudowy jednorodzinnej i tu moc kotła nie większa niż 21 kW, odległość od okinen min. 0,5 metra. P.S. po to m.in. szuka się kotła z jak najniższą modulacją aby nie pracował w trybie start-stop bo to zwiększa koszty zużycia gazu i szybciej nam się zużywają niektóre podzespoły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniony kocioł jest dedykowany do tego typu  budynków wolnostojących lub szeregowych i z pewnością spełni Pana oczekiwania zarówno pod kątem ogrzania budynku,( wyliczone w projekcie i wskazane w poście 5,8 kW) jak i zaopatrzenia w wodę. Wykorzystanie go z zasobnikiem wody  120 l  będzie w zupełności wystarczające.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hehehe, przepraszam za off-topic, ale jak czytam, że ten Imme...s  ma wymiennik aluminiowo magnezowo krzemowy, to nie mogę powstrzymać się od uwagi, że jeśli dystrybutor przywiązuje taką samą wagę do jakości obsługi jak do tłumaczenia prospektu to użytkownik będzie miał posprzątane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.