Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko odnośnie zaworu czterodrożnego.

Mam kocioł SAS 17kW i gazową Beretke spięte razem w układ zamknięty.

 

Podczas pracy kotła w temp. zadanej np. 60 st skręcam zawór 4D mniej więcej w pozycji 3 (skala od 1 do 5). Temperatura zaraz za zaworem wynosi wtedy ok 40 st. Natomiast temp. na grzejnikach mierzona takim samym termometrem przylgowym wynosi prawie 50 st. Dlaczego? Jak to możliwe że piętro wyżej temperatura jest wyższa niż temp. zaraz za zaworem 4D.

 

Druga sprawa to jak zmniejszę jeszcze bardziej np na poz. 1 lub 2 to temperatura przy grzejnikach rośnie jeszcze bardziej ale są wtedy grzejniki tylko gorące u góry, na dole są zimne. A w ostatnim tak jakby grzejniku to ledwo grzeje....

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Jutro wkleję fotki instalacji, ocenicie może tam jest coś skopane... chyba, że to ma tak działać

 

Z góry Dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zawór zwrotny tylko zapomniałem go narysować .... obok pompy CO

 

Wklejam fotki (przepraszam za bałagan w kotłowni, ciągle nie ma kiedy posprzątać)

 

Panie Sambor, to żeś mnie Pan zmartwił.... człowiek który to robił uchodzi za jednego z najlepszych w tej dziedzinie w okolicy.

No to kolejny problem. Do przewymiarowanego kotła (komin mokry), dochodzi skopana instalacja.

 

Jeżeli to nie problem to prosiłbym o dorysowanie na rysunku co trzeba zrobić, co poprawić. Będę bardzo wdzięczny ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa którą masz zamontowaną obenie na powrocie z zaw 4-D do kotła, nie jest pompą od obiegu grzejników - to pompa wspamagająca obieg kotłowy!

 

Zobacz na schemat z postu #5 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18957-uk%C5%82ad-zamkni%C4%99ty-co-i-cwu-do-oceny-prosze-o-pomoc/

 

I pomyśl gdzie masz źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.