Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W pokoju na ścianie 2,50x5 i w tym okno 140 na 160.Jakby to zdało egzamin to bym tak zrobił 5 pomieszczen.Pytam sie bo tego nie znam.Teraz jest boom na podlogowke, ale to podobno lepsze, nie kurzy sie dla alergików lepsze...Czekam na opinie.W 2 pokojach mam płytki, spoznilem sie z podlogowka ale te ścienne może uratuje mi dupe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie trzeba by zrobić probe ale jedna sciana moze byc za malo na to. Minimum dwie ściany jak juz cos. Byl tu taki jeden kolega na forum co wywalił kaloryfery i zrobił dwie ściany w Pexie 16 i sobie chwali :) Czyli tak mniej więcej jak moja ściana co miałem robić wiec około 60m rury upcha się. Pasuje zrobić rozdzielacz z pompa na większy komfort grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie ścienne robi się w meander,długość pętli zależy od zapotrzebowania pomieszczenia a nie od wielkości ściany,ozc się kłania,kurz zaczyna się unosić około 50 stopni czynnik grzewczy czyli grzejniki [takie ładne smugi na ścianach] żadne ogrzewanie płaszczyznowe nie jest zasilane powyżej 38 stopni[ścienne,podłogowe,sufitowe]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest film gdzie gosc tłumaczy ze najlepiej meander zasilaniem od dołu w górę.Tłumaczy to tym ze najlepiej jak ciepło idzie do dołu w górę

Tak, ale tylko do pierwszego zakrętu, a później musi iść w dół, na youtubie nie takie rzeczy mówią i niestety wielu w nie wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.