Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmniejszenie Dawki Dla Tłoka


mietek440

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejszenie dawki podawanego opału poprzez częściowe przysłonięcie wylotu opału z zasobnika . Testował ktoś takie rozwiązanie ? Mogłoby pomóc przy wygasaniu latem grzejąc tylko CWU , kocioł można by też chyba dokładniej wysterować  , podobnie jak w ślimaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to "sas" stosował (stosuje) rozwiązanie w postaci przesłony ograniczającej ilość opadającego opalu

zależy czym palisz, bo przy zbyt dużym zaślepieniu wlotu paliwa może zawieszać albo blokować się opal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmianę ilości podawania opału rozwiązałem przez zmianę długości korbowodu stosując zasadę śruby rzymskiej, im korbowód  krótszy

tym więcej opału i na odwrót, zabierając więcej lub mniej opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmianę ilości podawania opału rozwiązałem przez zmianę długości korbowodu stosując zasadę śruby rzymskiej, im korbowód  krótszy

tym więcej opału i na odwrót, zabierając więcej lub mniej opału.

Taką regulacją przesuwasz  punkt środkowy położenia tłoka w kierunku paleniska co powoduje zwężenie szczeliny ale tłok przez to że ma dłuższy korbowód może się blokować w skrajnym zewnętrznym położeniu  Droga jaką pokonuje tłok ( skok tłoka ) jest taka sama bo zależy od średnicy mimośrodu  . Zanim ktoś zacznie to próbować proponuję sprawdzić ręcznie na ile można sobie pozwolić . Poza tym ta regulacja do zastosowania  tylko w konkretnych konstrukcjach podajników tłokowych . Bardziej uniwersalne faktycznie jest zmniejszenie szczeliny przez jakąś przysłonę ale co dla kogo lepsze raczej decyduje konstrukcja samego podajnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę ekogroszkiem o granulacji 0,5-2,5 cm. Szczelina do której wpada opał z zasobnika przy oryginalnej długości korbowodu wynosi około 4,5cm. A więc przy w/w opale spokojnie mogę wydłużyć korbowód o 2cm. Piszę tak ponieważ sezon temu paliłem groszkiem o granulacji

2,0 do 4,0cm. a trafiały się pojedyncze kawałki większe dochodzące pięciu cm. Co skutkowało głośniejszym jedynie chrupnięciem przy kruszeniu. Jeśli chodzi o blokowanie podajnika to jak palę czwarty sezon to mi się nie zdarzyło. 

Obecnie mam wydłużony korbowód o 14mm. i działa bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.