Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Terkocze


tomektomek8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny objaw pompy co, na biegu 1i2 wcale nie pracuje staje... Na 3 terkocze... Mam oczywiście filtry i pompa jest za 4d . Przepukalem dla pewności... Czysto. Te imbusy jak z niej odkrece coś się stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pompa, ile ma lat, czy jest odpowietrzona? Jak przepracowała kilkanaście seoznów, to może już kończy swój żywot. Ma śrubę na płaski wkrętak? To ja poluzuj i zobacz, czy leci powietrze. Przed odkręcaniem imbusów wymontuj pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 letnia, mam odpowietrznik wkretakowy. Pompę jak pisałem wykrecilem i wyplukalem pod kranem, oczywiście wyczyscilem również filtr.oczywiście ja odpowietrzylem. Ale rozkrecac nie rozkrecalem... Za pompa jest zawór i trzpień mosiężny, może on stawia opór ? przed założ ylem 4d, zawor, filtr...Zauważyłem, że do 60 na piecu jeszcze jeszcze powyżej terkocze jak szalona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak rozkrecilem wszystko i wirnik jest podłączony do metalowej kopulki że tak to nazwę :) przy kreceniu ręcznie słychać jakby zatarte łożyska? Kupiłem nową, tej chyba nie odratuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!!

Miałem cię zapytać w którym miejscu  instalacji masz zamontowaną tą uszkodzoną pompę ale zobaczyłem twój schemat :

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/14195-jeden-piec-dwa-domy-duzy-problem/

Czy tak to masz podłączone? czy to jest schemat podłączenia twojej instalacji?

Czy tak masz połączony zbiornik wyrównawczy ,i pompy podłączone szeregowo?

Pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie teraz mamy swój piec https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18134-zawory-zwrotne/?fromsearch=1

 

Pompa jest za 4d , wyrownawczy do pieca do gory .

Wtedy mieliśmy pięć na 2 domy...

Mam galmeta 17 ze skosnym podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

problem rozwiązałem,więc napisze może komuś się przyda...

1. podmieniłem kondensator rozruchowy i.... nic

2. więc spisując ją juz na straty rozkręciłem, okazało się, że pękł wałek ceramiczny przy odpowietrzniku, stąd nierówna praca.

Skleje jakimś specyfikiem i zostawie na awaryną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.