Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać użytkowników elektronicznych miarkowników ciągu o opinie. Czyli jak to się sprawdza w praktyce czy jest lepsze od standardowego mechanicznego itd.

 

Dodam, że zainteresowałem się zestawem firmy Tech ST -322 z racji tego, że do tej pory miałem kilka sterowników tej firmy a obecnie używam także sterownika Techa chciałem zapytać czy ktoś tego używa itd. Bo informacji na stronie jak na lekarstwo i brak instrukcji.

 

Proszę również tych Kolegów co używają sterownika firmy Bolecki o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem standardowego analogowego. Wcześniej jechałem "na śrubce". Teraz - wiadomo ;)

W zestawie Boleckiego masz wpływ na minimalne, maksymalne otwarcie, szybkość reakcji na zmiany temperatury, zakres liniowej pracy, parametr odpowiedzialny za dopasowanie stopnia otwarcia klapy by utrzymać temperaturę zadaną.

 

Zajrzyj do działu MCI na forum Boleckiego do mojego tematu o zębcu KWK i zestawie MCI +SPR11. Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lysy nie miał miarkownika elektronicznego ;) więc trochę nie w temacie ten post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie miał, sprawdzi i napisze? ;)  A Fidela znowu nosi...

Twój post też jest nie na temat, bo nie miałeś łańcuszka, więc nie możesz napisać, czy elektroniczny jest lepszy. Każda wypowiedź w tym temacie poza wypowiedzią kogoś, kto miał lub ma bezpośrednie porównanie nic nie wnosi, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie napisałem, czy jest lepszy, prawda? A tak prawdę mówiąc to chyba żadnej magii w analogu nie ma, dość na forach o takich ustrojach piszą, aby średnio inteligentny czytelnik wyrobił sobie choć ogólne pojęcie, jak działa.

Brak natomiast opisów, jak pracuje elektroniczny miarkownik. Staram się tę lukę wypełniać, ale bez zbytniego nabożeństwa, by unikać posądzania o lokowanie produktu.

Czy naprawdę uważasz, że tylko własnoręczne "macanie" pozwoli ocenić przydatność tego lub innego sterowania powietrzem do kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwanzig

Uważam, że Ty i Twoje zdziwienie jest rzeczą drugorzędną w tym wątku. Jeśli koniecznie chcesz o tym porozmawiać ze mną, wyślij PW. Nie obiecuję, że odpowiem, ale próbuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się powtarzam, ale może sterownik oparty na PLC, teraz po przeczytaniu artykułu p. M. Chabińskiego "Sterowanie pracą kotłów z warstwą stałą" o możliwości sterowania np. w oparciu o dane z sondy lambda, sprawdzam ile taka wytrzyma w kotle typu śmieciuch, bo to warunek w ogóle podstawowy żeby coś takiego zastosować.

Zazdroszczę kolegom którzy maja procesy spalania w małym palcu bo łatwiej wtedy napisać scenariusz pracy sterownika, ułożyłem w tymże program udający ciepłomierz, może wyniki nie do końca odpowiadają prawdzie, ale sporo ciekawych informacji można zaobserwować, to wg mnie przewagi elektroniki nad łańcuchem, można zapytać na h,,j to komu, ale zabawa jest niezła, tyle że czasem pojawia się filozoficzne pytanie czy nie lepiej zająć się przyjemniejszymi sprawami niż grzebanie w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniaj się i myśl troszeczkę ;).

I nawzajem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, Koledzy taki niewinny temacik, a jaka dyskusja może użytkownicy elektronicznego miarkownika przekonają Fidela tradycjonalistę do zakupu tego czy innego urządzenia bo intrygują mnie te wszystkie nazwy pid itd. Dodam, że miałemTecha TS 81 zpid i do  tego Techa sterownik zaworu ST 430 i siłownik Honewella przy ogniwie S6Wc i uważam, że przy kotle zasypowym się to nie nie sprawdza.

 

P.S. Szkoda, że Łysego brak... A mówiłem mu że będzie kręcił w sterowniku, aż okaże się że natura najlepsza (czytaj ciąg kominowy naturalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwanzig, tyle że dla mnie punktem wyjścia i celem ostatecznym było zrobić coś co by mnie od tej przyjemności definitywnie i ostatecznie uwolniło. Było to mniemanie zupełnego ignoranta w temacie spalania, pierwszym który mi to uświadomił był kol. heso, z tą wiedzą ciągle niestety nie jest dobrze i pewno tak już zostanie. Ale stało się, od czytania opisów mąk, porażek, ale i zwycięstw użytkowników tego przecież tak banalnego urządzenia  zaczynam przeglądanie Internetu. Przestałbym, bo myślałem, jeszcze rok, dwa i przesiądę się na podajnik z jakimś automatem, ale tamt dopiero jest zamęt, tak że zbieram siły i wiedzę, może przyjdzie zrobić sobie coś samemu, a da bóg nie będzie wcale gorzej jak z renomowanej firmy.

Fidel24, trudna sprawa, wydaje się, że łatwo dzisiaj zbierać dane, trudniej poddać analizie aby prawdziwe wnioski skutecznie przełożyć na język sterownika, jeżeli ktoś pożeni obie umiejętności wykorzysta przewagę elektroniki.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) może użytkownicy elektronicznego miarkownika przekonają Fidela tradycjonalistę do zakupu tego czy innego urządzenia bo intrygują mnie te wszystkie nazwy pid itd.(...)

Zacznij od tego: czy widzisz jakieś wady obecnie używanego regulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest bez wad ;) W takim razie - nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Miq używam miarkownika Honewella (był w komplecie przy kotle) za pracę pomp odpowiada sterownik ST 271i, działa ten układ całkiem nieźle, ale kocioł mam powiedzmy troszkę za duży i potrafi się mu przydarzyć przy takiej pogodzie, jak teraz że "przysypia" miarkownik w tych momentach reaguje bardzo leniwie. Dodatkowo w HEF-ie jest jakiś problem z przepływem wody w króćcach do miarkownika i termometru spalin bo abo urządzenia zaniżają temp. o ok 10*C. Akurat tak się sklada, że rurach wylotowych zrobiłem trójniki z tymi studzienkami do czujników ze sterownika i myśląłem coby tego elektronicznego nie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.