Skocz do zawartości

qna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na forum nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry przepraszam za nie fachowe nazewnictwo.

Kupiłem 4 lata temu piec Biadała Pleszew 23kW.  Do tej pory miałem trochę kłopotów w sadzą i smołą ale teraz mam większy mianowicie z czopucha zaczyna cieknąć woda. Grzejniki się często zapowietrzają i trzeba dopuszczać wody do pieca. Czy to oznacza koniec pieca??

Dziękuję za porady pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biadała bo o taki kocioł chyba chodzi  robi dość solidne konstrukcje ale nie wykluczone że miałowiec palony wilgotnym opałem na niskich temperaturach też sobie nie poradzi z korozją.. No i podstawowe pytanie czy to woda kotłowa czy kondensat z komina .A jeśli to spaw puścił to chyba jeszcze kocioł na gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na piecu utrzymuję 42-45 stopni.to woda raczej kotłowa bo spada mi ciśnienie na mamometrze.

 Ogrzewam 120 mb. Wida wycieka z czopucha a raczej z przedłóżki łączącej czopuch z kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na piecu utrzymuję 42-45 stopni.to woda raczej kotłowa bo spada mi ciśnienie na mamometrze.

 Ogrzewam 120 mb. Wida wycieka z czopucha a raczej z przedłóżki łączącej czopuch z kominem.

Przy takich temperaturach na kotle to nic dziwnego że cieknie i dalej nie wiadomo co bo może być i jedno i drugie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. palę węglem brunatnym w dzień a na noc zasypuję kamiennym. Pompa Grundfos jest na zasilaniu z pieca.  instalacja al/pex z fragmentami miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorób sobie " spinkę "pomiędzy zasilaniem i powrotem kotła (kawałek rurki z zaworem grzybkowym łączący zasilanie i powrót kotła ) . To najtańsza wersja ręcznego sterowania temperaturą na wyjściu z kotła . Rurka ma łączyć powrót i zasilanie ale przed pompą CO . Pompa pracując będzie pobierała część chłodnej wody z powrotu instalacji a kocioł może wtedy pracować na przyzwoitej temperaturze . Temperaturę na wyjściu regulujesz zaworem grzybkowym na spince . Przydał by się jeszcze termometr za pompą jeśli chcesz wiedzieć jaką temperaturę puszczasz na mieszkanie . A jak nie to zawór 3d na wyjściu z kotła ( droższa wersja ) . Nie katuj kotła tak niskimi temperaturami . Brunatny też lubi być wilgotny .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolewasz wody to najprawdopodobniej albo poszedł spaw (mały problem) albo blacha przegniła (duży problem).   Skończy się sezon grzewczy zrobisz próbę ciśnieniową i wszystko będzie jasne. Profilaktycznie teraz możesz wpuścić środek uszczelniający, z tym, że od uszczelni kocioł ale problem pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym można uszczelnić? . W ciągu doby wycieka wiaderko 10 litr czarnej wody. Grzejniki muszę odpowietrzać co kilka dni.Strasznie mnie to irytuje.  I czy środki uszczelniające nie spowodują zapchania instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.