Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mieszkanie 60m2 i potrzebuję kupić dobry kocioł gazowy dwufunkcyjny. Aktualnie w mieszkaniu jest kocioł z firmy Termet, ale nie jest on z najwyższej półki. 2 tygodnie grzania temperatura ustawiona na 20stopni i zużył już ponad 100m3 gazu! Szczerze nie wiem czy to dużo czy mało opieram się na opiniach sąsiadów, którzy mają podobne mieszkanie w tym samym bloku i ich piec spala po ok 90m3 gazu w miesiąc z tym, że mają ogrzewanie podlogowe, a ja nie. Proszę o pomoc ponieważ jestem zielony w tematyce pieców gazowych. Jeżeli chodzi o firmę to chciałbym, żeby to była firma sprawdzona znana i oby miała części wymienne w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet posiadasz?

Drugim aspektem jest serwis. Musi być blisko Ciebie.

Kocioł dwu-funkcyjny, z wbudowanym zasobnikiem czy zasobnik wolno stojący?

Które piętro zamieszkujesz i jak wysoki jest budynek (liczba pięter)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 4 do 5 tys. Co do serwisu to pewniakiem jest Termet, który ma swoją hurtownię 50 km od nas... Zasobnik raczej wbudowany bo piec będzie podwieszony i nie potrzebuję jakiegoś wielkiego zasobnika. Budynek 2 piętra ja zamieszkuje 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz problemu gdzie go nie ma! 100 m3 na CO podgrzew cwu i kuchnie to dużo! To małe zużycie i jakikolwiek kocioł zamontujesz to zużycie będzie podobne +/- kilka metrów czyli inwestycja jest bez sensu. Wydaj te 5 tyś na inny cel, będziesz bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnie mam elektryczną także podgrzewanie tylko wody i grzanie mieszkania... nie wiem czy w DWA TYGODNIE 100m3 to tak normalnie skoro widzę jak znajomi spalają w miesiąc mniej... z tego co wiem piec mają Saunier Duval kondensacyjny z wbudowanym zasobniekiem ponad 20l wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś twierdzi że zużywa 100 m3 gazu na miesiąc to zwyczajne bajki opowiada. Jak masz za dużo kasy to oczywiście możesz wydać na nowy kocioł, wolna wola jednak prawdopodobieństwo spadku zużycia gazu o połowę jest ...... żadne. "Perpettum mobile" jeszcze nikt nie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz na latwizne, wymienie kociol, zamiast poszukac przyczyny.

Moze roznica zuzycia wynika z tego, ze masz np. mieszkanie narozne, grzejesz sasiedni pustostan, masz nastolatki co chlapia sie kilka razy dnia, brudny piec itp.

Ustal przyczyne. Wymiana pieca to ostatecznosc. Poza tym operac sie na opinii sasiada - nikomu to nie polecam !!

Na pewno: to bedziesz do tylu kilka tys. zl, jak wymienisz piec - a to pare lat grzania - co to za oszczednosc ?

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.