Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Z Podajnikiem Na 60M2 Czy12Kw To Za Duzo


filip170

Rekomendowane odpowiedzi

witam.chce zakupic piec z  podajnikiem.juz w sumie wiem jaki bym chcial tylko te 12kw czy to nie za duzo.mieszkanie 60m+80boiler.piec w piwnicy mieszkanie na 2pietrze.instalaca nowa jak i grzejniki.okna plast. dwukomorowe,wys mieszkania2,5 dwie sciany ocieplone a dwie nie,sufit ocieplone(na demna strych).w mieszkanie wchodza tez skosy ale nie duza(nie sa ocieplone)mieszknie oceniamna wmiare cieple.

 

piec ktory milem(mialowy) byl ustawiony na 43 przy temp na zewnatrz -2 i bylo cieplo.

 

prosze doradzcie czy jest sens.czy taki piec zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że ma sens ale na 160m , pozdr.

 

ps. ja bym rozważył alternatywne zródła ciepla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisie jest metraz50-90 m......no nic

 

ale znalazlem z podajniikiem 10kw megastal z opisu do 75m co tym sadzic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!  

Miałeś piec miałowy  i prowadziłeś go na niskiej temperaturze - pytanie czy masz zamontowany wkład do komina? Jak długo ten wkład jest zamontowany ?I w jakim jest stanie? Jeżeli nie masz wkładu to masz szczęscie że nie zamoczyłeś komina.

 Nie wiem czy wiesz że na zrobienie z piwnicy kotłowni musisz mieć zgodę właściciela budynku (nie mieszkania) ponadto na postawienie kotła wymagane jest pozwolenie na budowę.W innym przypadku to jest samowola budowlana.Jeżeli nie masz tego wszystkiego na piśmie ,to wystarczy "wredny" sąsiad lub znajomy który cię "bardzo lubi"  napisze anonim do Inspektora budowlanego, a jak jeszcze wyśle ten anonim do prokuratury to naprawdę będziesz miał wielkie kłopoty.

To tak na marginesie abyś wiedział na czym stoisz.

Jeżeli w  budynku jest gaz to zamontuj kocioł gazowy,

 Przepisy dopuszczają w w starych kamienicach ogrzewanie w zasadzie na dwa sposoby - pierwszy to piece kaflowe ,drugie to CO przy czym musi to być piecokuchnia zamontowana  w miejscu w którym stał trzon kuchenny.

Jezeli   jednak zdecydujesz się na podajnik to zamontuj najmniejszy jaki jest dostępny np. 7 kW Sekam  ,chyba się on tak nazywa. 

I najważniejsze -to komin Jeżeli nie masz blachy to   na pewno  go zamoczysz  , a wtedy sąsiedzi cię zamordują,jak im plamy zaczną wychodzić na ścianach.

Pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz tą chałupę miarą i dokładnie policz powierzchnię

ja zakładam zapotrzebowanie nie większe niż 5KW razem z CWU

brałbym zatem kociołek jaki proponuje henryk1953 - skam 7KW jeśli już musi być węgiel ale przy tak małej powierzchni i jeśli dodatkowo to jakieś środkowe mieszkanie w kamienicy to gazówka albo klimatyzator i święty spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.jest to dom w ciągu kamienic.na pietrze mieszka Wojek,a ja na drugim,dlatego napisałem ze mieszkanie(bo jest wydzielone)i prywatne.komin poprwaiam w tym roku bo zgody cegły leciały.(wiem ze źle użytki wałem piec)ale dopiero gdy zaczelem czytać te forum uświadomił em sobie dopiero.jakiś miesiąc temu.gazu nie mam możliwości podłączenia.zostaje tylko piec.nie chce juz mialowki,choć nie był najgorszy,dolnego tez odpada bonie chciałbym chodzić częściej do piwnicy niż przy miał owce.wiec pomyślałem o piecu z podajnikiem.zobacze co to za piec i ile kosztuje,ponieważ mam do dyspozycji max 6tys.

Szkoda ze 10 by się nie nadawała,aż takie straty bym miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna byłaby różnica w spalaniu miedzy 10 a 7?znajomy ma 15 na 170m i przy tej temp spala mu 15-20kg na dobę.nie zrozumcie mnie źle,ja tylko chce się dowiedzieć mniej więcej jakie spalanie mnie mogło czekać przy tych wartościach kW.proszę o jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplony sufit, ocieplone 2 ściany, nowe okna, 60m2 to 7kW i tak będzie 3x za dużo. Przy dobrze ocieplonym domu o takiej powierzchni nawet przy -20C to będzie kiszenie węgla a nie spalanie. Kup jak najmniejszy kocioł z możliwych. Tylko, że taki mały kocioł trudno kupić no i czym mniejszy tym mniej wsypiesz na raz. Ale nawet jakby miał komore na 5kg to myślę, że na 24h ci to starczy bez problemu. (tzn. grzeje od rana, wieczorem wygasa i całą noc mieszkanie powoli stygnie do rana ale przy nowych oknach będzie to ze 3 stopnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*marcin* a był byś w stanie podać różnice w spalaniu 10-7 kW przy moim metrarzu? Byłoby takie same? Pytam bo się nie znam.mam miał owca,ile wsypie tyle spali jak samochód przy tankowaniu.dziękuje za wszelkie rady,na pewno bede szukał małego pieca.

Szczerze nie będę ukrywał,chodzi mi o niskie spalanie paliwa.poprzedni palił około 20kg na dobę jak gorszy opal to więcej 25-27.

Jak mogłoby być z podajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł,to proszę odpisz na poprzednia wiadomość i podaj twój typ pieca jaki bus wybrał,niekoniecznie z podajnikiem,jaki ty byś wybrał.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam miał owca

masz miałowca  :)

Różnice nie będą duże chociaż nawet 3kg różnicy na dobę x 30 dni x 6 miesięcy to 540kg, które musisz mieć gdzie składować no i kupić.

http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/czym-ogrzewac-dom-mit-taniego-wegla/

Poczytaj, zwłaszcza na dole strony jak są przykłady podane.

Czym mniejszy domek tym koszty ogrzewania są do siebie bardziej podobne. No ale napisałeś, że gazu nie możesz, a szkoda bo byłoby to idealne rozwiązanie, droższy kocioł ale nie zawracasz sobie głowy głupotami jak np. jaki węgiel kupić, taki czy sraki, mocny, słaby, cena itd. nie ma tego brudu no i nie obsługujesz go, nie wynosisz popiołu itd.

Moim zdaniem 5kW i tak będzie za duże no ale mniejszych chyba nie ma, więc kup jak coś 5kW, i nie bój się, że sąsiad powie, że przy -20C zamarzniesz bo to bzdury, przy takim małym kwadracie i nowych oknach jak napalisz nawet w 5kW kotle na 60 stopni to okna pootwierasz, bo nie będzie czym oddychać.

Napisałeś, że masz 2 komorowe okna, czyli są 3 szyby w oknie tak?

A ja mam 30kW w 120m2 i jest to piec 3x za duży i spala kosmiczne ilości opału. A polecić nie wiem jaki bym ci polecił. Poczytaj tą stronę czysteogrzewanie. Dużo się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to co zostaje tylko piec UKS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie szyby w oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki, wiem, że do swojego domu brałbym Buderus Logano S111-2 13,5kW ale to dom 2x większy od twojego i stare okna.

Na pierwszy rzut oka konstrukcje takie jak ten uks 5kW wydają się dobre, najważniejsze, że nie ma dmuchawy bo to marnowanie opału te wszystkie wiatraczki.

Ciężko coś dobrać do takich właśnie małych domków bo producenci nie rozumieją, że współczesne budownictwo  to takie materiały, że budynek na prawdę jest jak termos i nie potrzebuje dużo mocy do utrzymania w nim ciepła i nadal produkują najwięcej kotłów o mocach 20kW a hydraulicy też wstawiają do nowych domków 2-4x za duże kotły i potem ludzie w 100m2 domu spalają po 5 ton węgla. Ostatnio w markecie budowlanym 3 panów szukało kotła do swojego domu. No i zacząłem ich śledzić, w końcu znaleźli pracownika tego sklepu i mówią, że chcą kupić podajnikowca, ten zapytał jaki kwadrat, oni mówią 300m2. To od razu im powiedział, że 38kW mają brać. Nawet nie spytał jakie ocieplenie, jakie okna, dach, z jakiego materiału ściany tylko od razu walnął 38kW za 9800zł chyba. Zapytałem jaki ma ten dom w końcu.

Ściany 10cm styro, dach 15cm wełny, nowe okna. Do takiego domu najlepiej kupić podajnika 20-25kW, najwyżej grzać ciągle jak za zimno i tyle. Przynajmniej kocioł będzie pracował ze sprawnością 80-90% a nie kisił opał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic.czym więcej czytam,tym większy metlik.......w każdym bądź razie dziękuje za wszelka pomoc.jutro trochę pojzdze po szukam,popytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeżdżę, poszukam  :)

Ja bym szukał 5kW, na pewno nie 10kW bo tylko spali 2x więcej węgla, ciepło będziesz miał i przy 5kW i przy 10kW. Tylko, że przy 5kW 2x taniej. Na pewno nie zabraknie tego kotła nawet przy -20C - z resztą ile jest takich dni? Kilka w roku, w nocy może spaść na chwile a w dzień jest -10C. Nie słuchaj sąsiadów, hudraulików ani sprzedawcy który powie ci, że 10kW trzeba wstawić. On po prostu myśli, że jak ci sprzeda 5kW to będziesz mieć zimno w domu i przyjdziesz z pretensjami. Owszem, jakby to był dom z kamieni i gliny, okna w betonowych ramach  :D to by trzeba było te 10kW dać.

Idź do sklepu i zapytaj jaki kocioł do tej powierzchnii. Daje głowe, że większość zaproponuje powyżej 10kW, żebyś tylko więcej kasy zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał 5kW, na pewno nie 10kW bo tylko spali 2x więcej węgla

W tak małych mocach sprawa nie jest aż tak prosta. Nie ma sensu kupować kotła o wymiarach szafki nocnej, bo może się okazać, że zasyp jest za mały albo bardzo podobny jak w 10kW, tylko wymiennik wyłapuje z tego 5kW. 8-10kW to jest granica, gdzie jeszcze nie ma tych problemów. Różnica w cenie 5kW a 8-10kW nie powinna być duża, także ja bym się skłaniał ku ciut większemu pudłu, które daje pole manewru - w razie czego można je nieco wypakować szamotem i ciut zmniejszyć, a zbyt małego kotła się nie powiększy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-10 kW to nie taka straszna różnica cenowa,tylko spalanie jakie?

To mnie najbardziej ciekawi.producent pieca z podajnikiem x o mocy 10kW podaje powierzchnie grzewcza do 75m2 i to mnie ciekawi.ale pieca z podajnikiem nie pomniejsze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem.znajomy ma,tylko ze ja nie jestem przy kasie jak on tona 900 zeta on póki co spalił 3 tony od października do teraz.nie myśl cię ze jestem wybredny albo nie wiem czego szukam,po prostu liczne się z pieniedzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-10 kW to nie taka straszna różnica cenowa,tylko spalanie jakie?

Różnica na pewno nie będzie taka jak np. między 10kW a 20kW ze względu na to co pisałem wyżej.

 

producent pieca z podajnikiem x o mocy 10kW podaje powierzchnie grzewcza do 75m2 i to mnie ciekawi.ale pieca z podajnikiem nie pomniejsze.....

Tak jak wielu producentów kotłów ignorują standardy budowy współczesnych budynków oraz obowiązujące normy doboru mocy i piszą po swojemu, od czapy, na zaś, bo ich to nic nie kosztuje, a nawet lepiej jak się większe kotły sprzedają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip

nie kombinuj ze śemieciuchem

ten skam 7KW nawet jesli ma niewielki zasobnik to i tak zasyp przy takiej powierzchni wystarczy na kilka dni w duże mrozy a w okresach przejściowych na tydzień spokojnie.

http://kotly24.com/

zajrzyj na strone producenta skontaktuj się i dowiedz więcej o kotle- będzie łatwiej zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie racje,czyli 10 całkowicie odpada.....

Jutro za dzwonie,ma ewentualnie ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.