Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Przeciążeniem Podajnika


Rawrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam piec z pleszewa i dzisiaj zaciął mi się podajnik bez zerwania zawleczki. Zawleczke udało mi sie wybić silnik pracował na próbie, ślimak wyczyściłem kręcić kluczem się dało. Po założeniu zawleczki piec pochodzi 5 min, podaje węgiel bez problemów po czym zaczyna się problem z blokowaniem podawania - silnik na początku przerywa prace a po chwili przestaje działać całkiem. Próbowałem dać mu odsapnąc 1,5h ale niestety nadal po 5 min pracy pieca silnik podanika nie rusza. Może ktoś doradzić co mogło się stać? Czy trzeba dać odsapnąć podanikowi dłuższy czas zeby ostygł po takim przeciążeniu?

Sam przekaźnik przeciążeniowy podejrzewam że jest obudowany w silnik więc wolałbym się upewnić co z tym robić nim zaczne rozbierać. Czy mogło dojść do jakiejś innej awarii co powoduje przerwy w działaniu silnika po chwili pracy? :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pierwsza zasadnicza sprawa czy przy tej usterce silnik byl dosc znacznie cieply no tak z 50st.Jak dlugo posiadasz ten podajnik czemu pytam - kondensator sie starzeje traci pojemnosc  silnik nie potrafi ruszyc - objaw buczenie lub brak pracy.Jezeli jest to silnik firmy Besel to jest tam termik ktory po pogrzaniu nie pusci pradu by silnik nie pad z przegrzania , a czy jezt z powrotnikiem czyli zewrze jak ostygnie to nie wiem nie mialem takiego jeszcze przypadku .

Proponuje rozprzeglic silnik 4 sruby M-5 kolnierz silnika i puscic sprawdzic czy ruszy bez obciazenia wogole  ze sterownika  jak nie to odpiac od sterownika i na ostro do 230v. jak ruszy to uszk.wyj. ze ster.-podajnik jak ma wyj .przekaznikowe to moze padl przekaznik osmolily sie styki i brak kontaktu . Mozna na wyj.podajnika podpiac zarowke ze 60w i sprawdzic czy jak zal.pod.w trybie recznym to sie zaswieci., jak nie to cos w ukl.ster.podajnikiem.

Na razie tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowalem i udalo okazuje sie ze przerwy w dzialaniu podajnika sa z sterownika. Na ostro pod gniazdkiem podajnik sie kreci bez przerw i problemow. Teraz pytanie co moze powodowac przerywanie w podawaniu pradu na podajnik ? Przy sterowniku slychac takie strzykanie jak zalaczony jest podajnik ( tylko jak jest on podlaczony - obwod zamkniety) piec mam juz okolo 10 lat wiec gwarancji juz nie ma. Teraz nie wiem czy rozkrecic sterownik samemu i zobaczyc czy w srodku sie cos nie naderwalo czy szukac kogos kto zajmuje sie takimi naprawami? Jesli musze szukac serwisu to jaki polecacie w okolicy Miejscowosci Turek? strasznie zielony jestem w tym temacie

 

Zappmnialem dodac . Sterownik to ognik cwu plus a podajnik jest firmy besel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierasz sterownik Ognik pod pachę i jedziesz do Pleszewa do Elektro-Miz

naprawią Ci od ręki, byle dojechać między 9-tą a 14-tą.... (tak, aby był serwisant)

najlepiej zadzwonić i się umówić (pracują od poniedziałku do piątku)

Firmę mają na ul.Lenartowickiej 39, telefon do nich tel./fax (062) 7427 - 628 (trzeba długo wisieć na słuchawce o tej porze roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twego opisu to padl przekaznik od sterowania silnikiem przez taki czas pracy to przyszedl na niego czas nawet w serwisie rtv jak beda chcieli to wymienia ten przekaznik tylko trzeba im pokazac moze to ktory , jak nie to serwis w Pleszewie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.