Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor Na Wymiar


Karotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na poczętek chciałbym bardzo podziękować za porady udzielone mi na forum kilka miesięcy temu. Dobralem kocioł (Kalvis K2 16KW) i instalatora m.in. na podstawie jego reakcji na listę rozwiązań zaproponowanych na forum (udało się dopiero za SIÓDMYM razem) oraz ukradłem kilka z Waszych pomysłów. 4-5 godzin stałopalności na brzozie, do 6 godzin na grabie, a przy załadunku po same drzwiczki górne nawet 7 godzin (drewno ok 3 letnie, 10-12%), stała temperatura powrotu, nie ma co czyścić, a popiołu jak kot napłakał.

Jedynym problemem okazał się bufor, który po krótkiej batalii udało mi się zwrócić ze względu na wadę konkstrukcyjną (spawy przy kroćcach..). Teraz chciałbym go zamienić nowym, o tej samej pojemności (750-800l), ale węższy (65cm bez izolacji zamiast 75cm). Znalezienie wykonawcy takiego "bufora na zamowienie" okazało się zaskakująco trudne. Jedyna firma online, którą znalazłem ma takie zbiorniki w ofercie, ale kontakt z nimi jest uciążliwy i proponują stawki za dostawę do warminsko-mazurskiego rzędu 1300pln. Wywiad wśród lokalnych spawaczy nie dał dobrych rezultatów. Przeszukanie forum również.

Wiem, że pejczujecie wszystko co trąci krypto reklamą, ale bardzo przydałyby mi się namiary na kogoś kto może taki zbiornik fachowo wykonać. Od razu uprzedzę, że na stronę przemysława boję się wchodzić, bo znowu zobaczę jakiś prototyp przy którym mój kalvis wygląda jak fajansowa cegła i terminy na 2025. Jakieś propozycje?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kolejny user Kalvisa. Próbowałeś w nim dla samej ciekawości popalić węglem? To dolniak czy górniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kilka lat temu /20/ zamówiłem u producenta bojlerów CWU . Sa to 3 bojlery po 300l poziome połączone ze sobą poprzez 2,5 calowe kołnierze z uszczelka. Zrobiłem stojak dla nich , leżą poziomo. Są całe ocynkowane. Był to producent /prywatny/ produkujący bojlery do CWU z wężownicą w kształcie U /150 i 300l/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

@karotek

Czy udało Ci się znaleźć kogoś do wykonania buforu na wymiar ? Szukam kogoś, kto to zrobi, najlepiej kogoś z G.Śląska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.