Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Pellet Do Ogrzewania?


marcino88

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem Lave 6mm i ma bardzo drobne (połamane) granulki w większości nie przekraczające długością 10mm, średnio bobki nawet po 5mm, przy tym "kurzy" (pył w worku i przy samym zasypie zasobnika leci tego sporo).

Przez to zrezygnowałem z poprzedniego, lokalnego, dostawcy, bo rok temu miał ładne regularne kilkucentymetrowe pellety bez pyłu (no name z przewagą dębiny), a ostatnio syf w workach przesłaniał cały widok na zawartość, więc podziękowałem, bo nie mam zamiaru dławić podajnika.

W Lavie 6 było tego wprawdzie mniej, ale mimo to jestem ciekawy czy to kwestia przechowywania/wilgoci po stronie dostawcy, czy produkcja nawala.

Testowo kilka dni temu wziąłem Barlinek F1 Power 8mm i przy tej wielkości brak pyłu/kurzenia, zasobnik po pełnym załadunku czysty.

Lavy 8mm jeszcze nie miałem, stąd pytanie jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavy 8mm jeszcze nie miałem, stąd pytanie jak to u Was wygląda?

 

Lava 8 podobnie jak 6 jest krótka- prawie kwadratowa, pył w ostatnim roku się niestety pojawił w większych ilościach , 2-3 lata temu był z mniejszą ilością pyłu.

Dla mojego podajnika i kotła nie mogą być za długie pellety, więc Lava , która jest prawie sześcienna w kształcie pasuje mojemu kotłowi, ostatnie palę Barlinkiem z Ukrainy

i niektóre kawałki są za długie - potrafią zablokować podawanie.

Jak jest dużo pyłu to trzeba zasobnik na paliwo częściej czyścić z tego syfa , gdyż potrafi zablokować podawanie.

Pył nie przechodzi przez podajnik, zostaje na dnie zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiem, że moje obserwacje dot. ilości pyłu w workach ktoś potwierdza, bo dostawca rozkłada tylko ręce mówiąc "takie dostajemy".

Mam zestaw Pellas (X mini), więc podajnik daje radę z większymi, tzn. normalnymi kawałkami, a przy kurzącej drobnicy konieczne częstsze czyszczenie rury ze sprężyną (gdzie może pojawiać się jeszcze dodatkowe zmielenie i tak leciwych już bobków). Wygląda na to, że przy produkcji z wilgotnością się nie wstrzelili.

Syf powoduje u mnie zmianę strumienia podawanego paliwa. Samo przejście z 6mm (Lava) na 8mm (F1) to mniejsze podawanie o ok 500g/h. Zobaczę po zużyciu całego zasobnika jak będzie wyglądać kwestia czystości.

Lave mam za 950pln/1005kg z transportem i częściowym rozładunkiem (kierowca połowę sam przerzuci), a F1 chodzi po 970pln/990kg. Tak czy siak wszystko za drogie.

Jakie ceny macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.