Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo Uni 20 Kw K1Pv2


norbert1987r

Rekomendowane odpowiedzi

witam od kilku miesięcy pale w nowo postawionym domku o pow. 180 m2 dom jest dobrze ocieplony . Chciałbym prosić o opinnie oraz rady  na temat pieca defro duo uni 20 kw . proszę o pomoc w ustawieniu pieca pale ekogroszkiem ekoret 26 mj i problem to spiekający sie węgiel. posiadam sterownik k1pv2 z pidem i teraz tak dzwoniąc do defro mówia zeby podnieść klapke na wentylatorze na stałe jezeli chce palić z pidem (przysłony wentylator wcale nie posiada ) ponieważ wentylator na 1% nie był by wstanie otworzyć klapki więc tak zrobiłem jednak piec łapie lewe powietrze i temperatura na nim rośnie samoczynnie o kilkanaście stopni .siedząc tydzien przy piecu opanowałem te zjawisko jednak spieki dalej powstaja a teraz pytanie czy da sie go wyrególować na ustawieniach ręcznych jak zamknę klapke na wentylatorze a przesłony mój wentylator wcale nie posiada ? druga sprawa kupiłem węgiel w foliowych workach i wydaje mi sie ze nie jest on do końca suchy czy to ma wpływ na spiekanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Spieki da sie ograniczyc. Ale nie pozbedziesz sie kolego ich calkowicie. Taki opal.  Zasada podstawowa to nie za mocny nadmuch. W granicach 30%. I na sterowaniu dwustanowym lepiej ustawic podawanie 6 sek niz 10 i dobrac odpowiednio przerwe podawania w granicach 30 do 50 sek. Co do wilgotnego wegla. Po pierwsze ogranicza moc kotla. Po drugie sprawia ze po krotkim czasie skoroduje slimak. Potrafi sie nawet ukrecic. Zbiornik tez skoroduje i to na wylot. Mialem u siebie obydwa przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem piec bo u znajomego chodzi swietnie on kupił go 2 lata temu a defro zmienia sterowniki wentylatory i osprzet u niego popiuł jest jak piasek tylko on ma mega wysuszony węgiel u mnie niestety nie moge nigdzie takiego dostać . Mój dom dobrze jest ocieplony i piec potrafił byc w trybie nadzoru 4 h pozniej wywalał cała wode z siebie jednak woda w grzejnikach była juz zimna co nie było zdrowe dla piecyka mimo zaworu 3 d woda wracała w granicach 30 st. wiec postanowiłem włączyc cyrkulacje pomp mimo posiadania regulatora pokojowego i zadanej tem pomki załączaja sie na 20 s co 30 min zobacze jak to wplynie na pracę pieca i może spieki beda minejsze przez wiekszy odbiór ciepła i bardziej systematyczny .myslalem ze piec za 10 tyś sam bedzie chodził cacy a tu niespodzianka więcej przy nim spedzam czasu niż ze swoja dziewczyną ;p świeta ida to załączam pida niech sam sobie chodzi po swietach zaczne kombinować z ustawieniami ręcznymi .Mam jeszcze jedno pytanie wie ktoś po co jest ta śruba imbusowa pod śruba podajnika przy piecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.