Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Do Kotła Na 400V?


szari

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was zapytać o podajniki do kotłów na ekogroszek zasilane siłą, podobno lepiej radzą sobie ze wszelkimi kamyczkami czy większymi cząstkami węgla niż ich konkurencja na 230V w których coś tam się wypina (spinka??)

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik o mocy 0,35kW jest prawie 2x mocniejszy niż w standardowych podajnikach gdzie są silniki 150- 200W,

Natomiast ciekawe dlaczego przy mocniejszym silniku nie zrywa się zawleczka.

Oczywiście załączanie przez stycznik 3-faz.

 

Takie rozwiązanie jest dobre , ale jest problem przy zasilaniu awaryjnym np w UPS-a lub agregatu 1 -faz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Was zapytać o podajniki do kotłów na ekogroszek zasilane siłą, podobno lepiej radzą sobie ze wszelkimi kamyczkami czy większymi cząstkami węgla niż ich konkurencja na 230V w których coś tam się wypina (spinka??)

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Wydaje mi się że jeśli zmienisz jedynie silnik na 3 fazowy to niewiele sie zmieni bo  spinka  a raczej klin o którym piszesz pełni rolę zabezpieczenia czyli ma ulec złamaniu w chwili przeciążenia aby ochronić silnik przed spaleniem chyba że zmienisz silnik na 3 fazowy który z pewnością będzie mocniejszy więc poradzi sobie z większymi kawałkami węgla- rozkruszy je tyle że wówczas należało by zrezygnować z klina albo zastosować dużo wytrzymalszy pytanie tylko co zrobić jak dostanie się jakiś kawałek metalu śruba, kamień drut itp coś musi puścić albo coś się spalić :)

Ja mam zastosowany silnik na 220V z wyłącznikiem przeciążeniowym i biegiem wstecznym nawet jeśli się coś wetnie silnik wyłącza automatyka wystarczy przemielić do tyłu i problem znika a przynajmniej jak na razie nie miałem żadnego problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.