Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luksus Eko Pid Dynamic Galmet


ola90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może jest ktoś kto napisze jak ustawić poprawnie to ustrojstwo luksus eko pid dynamic galmet . piec jest także galmet 10 kw  wyczytałam w instrukcji o temperaturze wody która powinna być widoczna na sterowniku co u nas nie jest widoczne, jaka może być tego przyczyna? ile taki piec powinien wytrzymać bez podkładania na metrażu 48 m2 i na ogrzewaniu wody.post-59284-0-08275100-1417511950_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10kW na 48m2 no to mamy chyba nowy rekord. Czy ktoś by w pełni władz umysłowych jak montował takiej wielkości piec do takiej klitki? Chyba że ogrzewasz ciepłą wodę w ilości 1500l.

Kocioł jest przynajmniej 2 razy za duży nawet w przypadku mieszkania bez ocieplenia, grzejesz komin i atmosferę a dopiero później swoje mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na wyświetlaczu nie ma wszystkich danych tak jak na zdjęciu, to trzeba to naprawić albo w ramach gwarancji jesli ją ma albo u elektronika. To dośc ubogi sterownik. A kocioł macie 2 razy za duzy dla tego domu. Przynajmniej 2 razy. Dla węgla można ustawić np. zadana 60, nadmuch ok. 10 - 20%, przerwa 4 minuty, przedmuch 10 sekund, histereza c.o. jak najniższa o ile da się ją zmienić to nawet na 1 stopień dać. Ile wytrzyma to trzeba do wózki Beaty zadzwonić, zależnie od ilości wsypanego węgla i jego jakości, zwykle jeden zasyp wystarcza na kilkanaście godzin pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciepło z tego pieca jest super, tzn jest bardzo ciepło. No i właśni teraz wychodzi jakich mamy fachowców. a czy na tym sterowniku jest możliwość ustawienia temperaturę ogrzewanej wody inną niż jest ustawiona do ogrzania mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest pompa do bojlera i czujnik to można, polecam lekture instrukcji obsługi sterownika. A kocioł można zmniejszyć nieco szamotem, na takie mieszkanie to moc 4 - 5 kW jest z zapasem, a do ciągłego grzania pewnie nie potrzeba więcej niż 2 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciepłomierz pokazuje do 3kw gdy na dworze około 0*na 176 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Galmetowcy tak mają , ja potrzebowałem max. 7-9 kw a sprzedali i zamontowali mi 15 kw.

Ten sterownik i wentylator w tym kociołku to wielkie nieporozumienie.

Proponuję od razu przejść na mechaniczny miarkownik , a sterownik wykorzystać do obsługi pomp i odczytu temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

od jakiegoś czasu także posiadam piec gamlet 15kw i owy sterownik(luksus eko pid itd)ale na 120m2 instalacja nowa rurki plastikowe w otulinach i 120l cwu 4 grzejniki panelowe i 2 drabinki oraz ok 35m2 podlogówki 

dom nie ocieplony jeszcze(1,5 miesiąca palone dopiero) ale mimo wszystko wydaje mi się że troche za dużo węgla idzie zasypuje ok 15 kg węgla na 4h i koniec wypalone. temp zadana 60stopni

piec szybko się wychładza co za tym idzie dmuchawka czesto się włącza i moim zdaniem szybko wydmuchuje paliwo

kombinowałem juz chyba wszystko z tym sterownikiem i nic

zakupiłem miarkownik zamontuje i zobaczymy co dalej bo 100kg węgla to nie jest  chyba norma dzienna ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temperatury spalin? Na taki metraż faktycznie duże zużycie, ja mam kocioł 14 kW, bojler 100 l, nieocieplony dom 100 m2 i aktualnie przy -4 nocą i 0 w dzień zuzycie dobowe ok. 24 - 26 kg węgla orzech I zmieszana z II tylko chyba typ 33 bo duzo smoły powstaje. Ale wypala się ładnie tylko na ściankach zasypowej syf.

 

A dom ile ma lat? Bo jak to nowy budynek, to takie zuzycie jest możliwe, wilgoć wychodzi i trzeba wietrzyć intensywnie. Pierwszy sezon zawsze tak ma, niezależnie od kotla i sterownika zużycie jest kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam kociołek galmet 17kw ruszt wodny sterownik jak w temacie dmuchawa,piec posiadam od 3 sezonów dom ma jakies 110m2 lata budowany w  1977r chyba nie jestem pewny stara instalacja rurki 1/2 i 3/4 stare grzejniki aluminiowe chyba jeszcze jugosłowiański takie zółte chyba bo stare i nie malowane  dom nie ocieplony sporek plus suprema 5cm  do środka parterowy na stropie wełna 15cm  bojler na wode 80l walka z piecem trwa nadal ale jest mały sukces na 15kg węgla i dosłownie 4 łopatki miału palone od dołu udało mi sie uzyskac stalo palność 19godzin napalone 14stej  i okolice 9tej  rano jeszcze w piecu żar dobre przeretuszowanie i zasyp do pelna od nowa narazie pali sie niezle malo dymu i piec w miare suchy wiem ze jest teraz ciepło u mnie jakies +3 temperatura na piecu zadaniowa 40s a uzyskana 47s i podtrzymanie i teraz do sedna jestem szczerze zaskoczony takim wynikiem bo z tego pieca uzyskać stałopalny 8-10 to sukces jak chcesz szybciej nagrzać to kupa dymu smola pali sie w piecu z komina masakra dodam ze w piecu chyba lepiej palic od gory mniej opalu piec suchy powiem ze przez 3 sezony byly rożne próby palenia węgiel kupowany chyba na wszystkich skladach w okolicy w piecu juz bylo chyba wszytko co dostepne na rynku  teraz kupiłem orzech2 kopalnia  Marcel kaloryczność  28kJ miał z tej samej kopalni wynik mnie zadziwił nigdy tak długo sie nie palił dodam ze w domy ma 24c- 25c pozdrawiam wszystkich szczęśliwych lub mniej szczęśliwych posiadaczy pieca firmy galmet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na ten kocioł jest tylko jeden sposób, przeróbka na dolniaka,zamontowanie miarkownika i palenie od dołu

z możliwością dokładania w każdej chwili wg.zapotrzebowania.

Ja to zrobiłem (dzięki temu forum)i teraz mam spokój z kominem i z zużyciem węgla.

Sezon palenia na konfiguracji fabrycznej kosztowało mnie 9 ton węgla i nowy komin.

Sezon po przeróbkach już tylko 4 tony.

W tym sezonie doprowadziłem PW i wyniki są jaszcze lepsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpa, przy zadanej 40 to mnie nie dziwi wymik, ale zobacz za jakis czas, czy jest sucho na dole w tylnej części kotła, taka temperatura bardzo sie lubi przyjaźnić z rdzą. Ile stopni jest na powirocie? Pewnie ok. 30. Zaglądaj dość często do kotła, pewnego ranka może byc niespodzianka w postaci małej kałuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Luksus Eko Pid Dynamic Galmet

 

- jeszcze kurde brakuje w nazwie tylko hiper-superi eko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem co Czaty63 z tym samym sprzętem, ale mój dom jest ocieplony. Piec 15 kw z tym eko pid dynamic sterownikiem. Jak zasypie piec po drzwiczki i ustawie 56C, temperatura na pracy dochodzi do 60 parę i przechodzi na podtrzymanie potem ale po paru minutach zaczyna spadać na łeb na szyje (jak bym przedmuchy nie ustawił nic to nie zmienia),. Praca się załącza przy 56 ale i to nie pomaga. Spadek temperatury zatrzymuje się tak dopiero przy 53C i idzie w gore. tak w w koło Macieju aż się węgiel wypali po 2 - 3 godzinach. To jest chore. Ktoś mi radził aby ocieplić czujnik ale bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.