Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o potwierdzenie/wyjasnienie trybu pracy nocnej pieca BUDERUS G124X (sterownik Ecomatic 2000). Piec na automatyce przy ustawieniu temperatury dziennej na 20 stopni funkcjonuje OK. Temperatura nocna pomieszczen ustawiona jest na 18 stopni.

 

Czy przy przejsciu w tryb "nocny" piec po prostu przestaje grzac i wlacza sie dopiero w/g ustawionego harmonogramu jak przejdzie na tryb "dzienny"? Czy tez dalej powinien grzac pomieszczenia tylko z obnizonymi paramatrami?

 

Dzieki za pomoc.

 

MZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc.....Chciałbym rozkminić +/- funkcjonowanie tego pieca więc będę drążył aż do skutku....:-)

 

A więc jak temperatura spadła ciut poniżej zera przez ostatnie dni to piec zaczął też grzać w trybie nocnym. Nie za bardzo to mi podchodzi zwłaszcza że nie potrzebuję takiego grzania bo przez parę godzin wnocy (mam tryb 4:30 do 21:30 tryb dzien reszta noc) spada temperatura tylko o 1,5 stopnia. A dodatkowo grzeje też przecież wodę. Tylko po co mi gorąca woda nocą? A zużywa gazu dużo za dużo...:-(

 

Sprawdziłem dzisiaj ustawienia serwisowe na sterowniku:

 

Temperatura projektowa = 75stopni

Mróz od = 1stopni

Obniżenie zewnętrzne

Min. załączenia = 10stopni

Max. wyłączenia = 85stopni

Spaliny OFF

Zegar 0

Wyrównanie 0.0

Przekaźnik

Wersja 123 5

Krzywa grzewcza 22 10stopni

 

Które wyglądają nie halo i można manipulować?

 

a - Jak mniemam temperatura zamarzania powoduje że piec pracuje w nocy i grzeje dom oraz wodę. Mogę ten parametr obniżyć? Do jakiej wartości?

b - Co to temperatura projektowa i jak tym sterować?

c - Co to obniżenie zewnętrzne i jak tym sterować?

d- Co to wyrównanie i jak tym sterować?

e- Czy ta krzywa grzewcza jest OK?

 

Ma ktoś może instrukcję serwisową do sterownika Buderusa HS 2102?

 

Pozdrawiam

 

MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.