Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Duo R 25Kw Problemy


zulus25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem 2 tyg temu piec jak w temacie. Nie posiadam praktycznie zadnej wiedzy na temat obecnych instalacji ale widze kilka problemow. Po pierwsze spalanie piec pali 100 kg na dzien i to nie jest zabawne. Fakt mam dom nie ocieplony ale nie posiadam jeszcze sterownika pokojowego i piec trzyma sie zadanych temperatur (ustawione sa minimalne). Mam wrazenie ze piec wogole nie przechodzi w stan podtrzymania on poprostu non stop podaje i pochłania. Sterownik pieca K1 v2 z PID podejrzewam ze własnie ta pełna automatyka cos mi swiruje. Przy rozpalaniu piec niczym smok pokazuje swoje nieszczelnosci a w kotłowni ciemno (mysle ze meska rozmowa z instalatorem powinna pomoc) poprostu puszcza dymy wokol nadmuchu i innych połaczen srubowych. Ostatni moj problem to pompa ogrzewania podłogowego moze popełniam bład w mym rozumowaniu ale czy ona nie powninna pracowac prawie non stop??? Bo u mnie pompa pracuje symbolicznie nie ma w ogole cyrkulacji poprostu jak spada temperatura dobija troszke wody i stop bo czujnik temp. podłogowki  jest na zasilaniu i po załączeniu woda z pieca momentalnie rozgrzewa czujnik i wyłacza pompe. Posiadam zawor 3d z siłownikiem na podłogowce instalator mi go polecił a teraz wydaje mi sie ze sam nie wie jak to ustawic. Mam wrażenie ze gosc sprzedał,zainstalował mi piec i metoda prob i błedow stara sie ogarnac temat a Ekogroszek szybko ubywa. A zima długa a ja ogrzewam dom na etapie wykonczen i 3 tony na miesiac to troszke przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.