Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brastal Eko Max 19


01mlody

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy bardzo chwalił tą konstrukcję , nawatorski podajnik z dwoma ślimakami to z pewnością zaleta. sam rozważałem zakup , no ale mają same duże moce , dla mnie za duze.

co do ustawień to napewno ci pomoga jak podasz jaki masz sterownik i określisz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ustawienie ponieważ jest trochę spieków a było ich od groma do tego dużo osadu się robi

Moje ustawienia to

Temperatura 55 st

dmuchawa 55%

podawanie 8 s

przerwa 75s

histereza 5 st

podtrzymanie 15 min

 

Nie wiem czy to wina węgla czy ustawień.

Węgiel kupiony luzem podobno 28-29 k

 

Do podajnika wsypałem 14 wiaderek 10 l

i starcza tylko ok 5 dni

 

Dom starej budowli z lat 70 z pustaka nie ocieplony. Obecnie ogrzewane jest ok 80 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest kilka zależności apropo poprawnego spalania. spieki to za duzo wiatru , niedopalony węgiel , osmolony kociol to za mało albo brak zugo w kominie albo za duże podawania bądz za mała przerwa. węgiel do bani też się zdaża. niestety nie mam punktu odniesienia i nie bąde ci wrózył z fusów . jedno co się rzuca  w oczy to na 80 m twój kociołek to smok. poczytaj forum moze cos wyczytasz. pozdr. masz kociołek na 220m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja. producenci tak podają żeby mięć spokojną głowę. jeżeli masz domek  ocieplony to wygląda trochę inaczej.  poczytaj wątek timona dobór kotła - tam masz wszystko w pigółce. przeczytaj i zobaczysz jak to jest naprawde. nadmiar tego, piece mają naddatek mocy co prawda przy spadku sprawności , ale jednak. jak masz przewymiarowany piec ,  ja bym dał podanie 4s. i rozciągnął przerwę maksymalnie do momentu kiedy dochdzi do temperatury zadanej. może to być 50 a może 60 , zobacz sam. jeżeli tem zad. nie osiąga to znaczy że przecholowałeś i cofnij. wiatr daj tyle żeby nie smolił. i tyle . raz , dwa i będziesz wiedział wszystko co i jak. pamiętaj, trochę więcej wiatru lepiej niz mniej. daj fotkę to popiołu to koledzy ci podpowiedzą dokładniej.  pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno, w piecu z podajnikiem chodzi o to by piec pracował jak naj dłużej oczywiscie przy odpowiedniej mocy ale ciagle. wtedy węgiel sapla się naj efektywniej. oto chodzi przy mojej propozycji rozviągniecia przerwy. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak piec sobie nie radzi to tak, ale w twoim przypadku to chyba się nie zdaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli mam ustawioną temp 55 stopni na piecu

a producent w instrukcji podaje iż zalecana temp wody wynosi 60-80 stopni C

a wody powrotnej 55 stopni

Czy to ma jakieś znaczenie w ilości i jakości spalania ekogroszku ?

 

Czy należy zwiększyć temp ? Czy to tylko zaleceni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.