Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet Gt Kwp 12 Nie Załącza Pompy Ładowania Cwu


kojakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jestem szczęsliwym posiadaczem pieca z podajnikiem Galmet GT Kwp12.

Piec udało mi się jakoś ustawić ale mam dziwny przypadek ze sterownikiem. Problem dotyczy pompy ładowania CWU.

Mimo iż na wyświetlaczu sterownika widnieje informacja że pompa jest załączona to na wyjścu z pieca brak zasilania.

post-56538-0-99507200-1416941406_thumb.jpg

Temperatura płaszcza równa z temperaturą zadaną 50

temperatura załączania pomp osiągnięt 40.

histereza 5

temperatura zasobnika 28

 

Uprzejmie proszę o podpowidzi co mógł bym zmienić w ustawieniach aby piec grzał wodę w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem może byc mały albo ...... wyjście na pompe cwu , rozumiem sprawdzileś na 100% . ja bym zaczoł od sprawdzenia kabli, zresetowania urządzenia ( odłącz z gniazdka na 1min.)  a sprawdzeniu czy wszystkie przewody są dokładnie poskręcane w obudowie pieca no chyba że masz aktualną gwarancję ....to dzwon do elster i dowiedż się co i jak.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączyłem na wyjściu żarówkę i kszątając się po kotłowni czekałem co się bedzie dziać.

Zauwarzam pewną zależność. Gdy podłaczę pompę CWU na innym (nie z pieca) zasilaniu i podniosę temperaturę w zasobniku do 30 "C to załącza się żarówka podlaczona na wyjściu pieca. Nie zmienia to faktu że cały czas na wyswietlaczu jest iż pompa powinna pracować.

Czy możliwe jest że w sterowniku jest jakaś jeszcze temperatura graniczna startu ładowania CWU?

Czy dla was grzeje nawet jak macie powidzmy 10 "C

Liczę na kolejne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jetem pewny ze pod odpowiednie wyjście (dla pewności sprawdziłem dwa). Akurat pod wzglęgem wyjść zarówno do pomp obiegowych, zaworu 3-drożnego, czy czujników Galmet ma rozwiązane bardzo sprawnie.

Załączam rysunek listwy obiegowej.

post-56538-0-02979800-1416990351_thumb.jpg

Liczyłem że może ktoś z kolegów forumowiczów miał podobny przypadek, dzisiaj postaram się zrestartować sterownik i podzielić się z wami spostrzeżeniami.

Jestem otwarty na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uruchomić pompę w trybie ręcznym poprzez sterownik Expert nie mam możliwości (nie widziałe takiej opcji).

Uruchamiam ją podłączając bezpośrednio pod zasilanie z gniazdka 230 kablem od komputera ale na dłuższą metę to roziązanie się nie sprawdz. Jedynie daje pewność że pompa nie uległa uszkodzeniu i pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłeś do elster. co ci powiedzieli? , odkręciłeś obudowe , zajżałeś jak wyglądają kostki , może znajdziesz jakiś bezpiecznik

 

 

na cze awari i rozwiązania problemu , możesz podpiąć pod wyjście pompy cyrkulacyjnej i ustawić program czasowy pracy np praca 1 godz.  po południu i 2 godz. wieczorem. pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączyłem na wyjściu żarówkę i kszątając się po kotłowni czekałem co się bedzie dziać.

Zauwarzam pewną zależność. Gdy podłaczę pompę CWU na innym (nie z pieca) zasilaniu i podniosę temperaturę w zasobniku do 30 "C to załącza się żarówka podlaczona na wyjściu pieca. Nie zmienia to faktu że cały czas na wyswietlaczu jest iż pompa powinna pracować.

Czy możliwe jest że w sterowniku jest jakaś jeszcze temperatura graniczna startu ładowania CWU?

Czy dla was grzeje nawet jak macie powidzmy 10 "C

Liczę na kolejne podpowiedzi

chcesz powiedziec, ze gdy masz podlaczona zarowke pod wyjscie cwu w piecu to wyjscie jest sterowane prawidlowo a gdy jest pompka to nie?

jakiej mocy jest pompka a jakiej zarowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drodzy kledzy.

poltowski2000 - jeszcze nie dzwoniłem ale chyba nie obejdzie się bez tego, wymontowałem sterownik oraz dostałem się do wyjść na pompy obiegowe i niestety zadnej widocznej prostymi nażędziami (miernik) usterki nie zauważyłem wszystkie przewody mają przejście.

 

pastor - żarówka to tylko takie użądzenie aby zaobserwować moment pojawieia się zasiania na wyjściu gdy zmieniałem parametry pracy pieca. Gdy pojawia się zasilanie i odłączę żarówkę i podłącze pompę to przez jakiś czas (ok 15 min) pracuje a następnie znowu przestaje pracować a na wyświetlaczu jest info że jest załączona.

 

Skłaniam się do awarii sterownika bo zaobserwowałem jeszcze jeden nipokojący objaw. Zobaczcie jakie pokazuje spalanie :-( zima będzie kosztowna :-P

post-56538-0-08766800-1417073789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień pompy

podłącz pompę CO pod wyjście CWU

jesli również przestanie działać problem po stronie sterownika

jeśli będzie pracować problemem jest usterka pompy CWU

 

PS

to co pokazuje w temacie spalania może być wynikiem zlej kalibracji licznika opału

sprawdź w instrukcji czy masz możliwość kalibracji lub wpisania parametrów startowych dla tej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.