Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże Zużycie Jak Na Takie Warunki? I Taką Instalacje?


shrek565

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nie wiedziałem gdzie wstawić ten temat ale wypowiem się tu. 

Ogrzewam mieszkanie 76m2 Z czego 42m2 jest w głównej kamienicy(Cieplejszej) a 34m2 w oficynie(zimniejszej). Kamienica z 1925 roku a oficyna około 1910 bez izolacji od fundamentów. 

Te 42 m2 w głównej części są cieplejsze ponieważ pod mieszkaniem w tej części są piwnice i moja kotłownia która zajmuje 75% powichrzeni pod moim mieszkaniem. Do tego ściany są z cegły pełnej o grubości 60 cm z tynkiem. Ta cześć mieszkania  jest grzane z trzech stron z boku (Inne mieszkania) Tylko jedna ściana frontowa około 5 m długości. Wysokość mieszkania to 3 metry. Do góry lokal nie zamieszkany. Dwa okna nowoczesny z 2014 roku

Druga cześć w oficynie 34 m2 to dwa pokoje wysokość 2,7 mera . Pod podłogą jest grunt a wylewka około 50 cm + styropian 10 ogólnie na panelach czuć chłód. Ściana z cegły pełnej grubość 50 c z tynkiem. 12m ściany frontowej, jedna ściana przylegająca do innego budynku. Na górze lokal pusty. Izolacja sufitowa słaba- raczej sama wylewka. Trzy okna z 2010 roku nowoczesne

Podzieliłem je na dwie części ponieważ  teraz przy 5 stopniach na zewnątrz i temperaturze na piecu 50 C w części pierwszej temperature mam 23 stopni a w części w oficynie 20 stopni. 

W części pierwszej mam konwektory z  początku lat 2000 ( 2x 80cm na 60 + drabinkę w łazience) i tu jest ciepło fajnie. 
W części w oficynie ( dwa pokoje) w jednym pokoju 18 m2 mam grzejnik aluminiowy żeberkowy (19 żeberek 150x50x10) a w drugim pokoju te same konwektory (2x 80x60x11  + 1x 100x60x11) I czuć tu wyraźna różnicę temperatur mimo większej ilości grzejników. 

Kocioł posiadam Zębiec KW19C + Boiler 150 litrów i wymienione wyżej grzejniki ogólnie w systemie mam około 25- 30 litów wody. Rurki 18 i 15 

Przy takich temperaturach w domu zużywam około 3,2 T eko groszku rocznie. Dużo ludzi mi mówi, że to sporo jak na taki metraż i nie za wysoką temperaturę. Nie wiem czy piec nie zużywa za dużo, przy pełnym podajniku 83 kg starczy na 4,5 dnia przy tem 50C na piecu. Może kocioł jest za duży jak na taki metraż. Ma już 7 lat i dzwoniłem do zębca że jak by wysiadł to przyjadą i wymienia korpus za około 3 tys zł a resztę przełożą i nie wiem też co tu robić. W docieplenie styropianem nie zainwestuje bo konserwator się nie zgodzi. Dokłaać jeszcze w części w oficynie grzejnik lub wymienić te konwektory. Ogólnie sam już nie wiem co robić. Gdy oczywiście podniosę temperaturę na 60-65 stopni to podajnik starczy zaledwie na max 3 dni. Na piecu ma sterownik luksus i takie parametry
1. Temperatura zadana 50
2. Ilość powietrza 50 ( Kiedyś miałem 80 ale pan z zębca powiedział iż za dużo powietrza wydmuchuję w komin i żebym zmniejszył)
3. Przerwa pracy 60 ( a eko groszek i tak dokładnie się nie spala) wygląda tak nie wiem czy to dobrze czy źle. 
post-59764-0-89608200-1416912610_thumb.jpg
4. Czas podawania 5 sekund 

Tu mam wynik ze strony http://cieplowlasciwie.pl/wynik/fwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Wyjatkowo duze zuzycie jak na taka powierzchnie. Mam podobnej powierzchni blizniak. Tez gruby mur z tym ze wysokosc standardowa. Poprzedniej zimy w calkowicie nieocieplonym stanie spalilem 2,2 To. Jakosc wegla to jedno. Dwa to stan kotla. Przy tej mocy to powinien wiecej stac niz pracowac. Do sprawdzenia wyczystka kanalu napowietrzajacego, czy wyjscie retorty nie zarosniete spiekiem i czy korona retory usczelniona silikonem 1200°C. W tym kotle jest chyba nieobrotowa. Utrzymujesz temp. 50. To podejrzewam nie masz zadnego podmieszania w postaci zaworu 4D. Ja u siebie zastosowalem wlasnie takie podmieszanie ze sterownikiem pogodowym. Nie laczylem tego ze sterownikiem kotla podnoszac jednak na nim stala zadana do 72-75°C. Zaopatrujac sie jednoczesnie w drozszy i dobrej jakosci wegiel zanotowalem oszczednosc ostatniej zimy ok 1To. Czyli jak pisalem 2,2To. Zrezygnowalem prawie z obnizenia nocnego. I grzeje na stale. Tej zimy jezeli bedzie wygladala podobnie jak poprzednia, po dociepleniu tylko stropu chce spalic ponizej 1800kg wegla. A zaczynalem z podobnym spalaniem powyzej 3Ton na zime. Kociol wiekszesc doby jest w podtrzymaniu. Ale chyba dzieki wysokiej temp na kotle nie zachodzi sadza. Jest to stan kotla bardzo krytykowany na forum. Mi przynosi wymierne korzysci. A jezeli nie sprawia to produkcji sadzy to ok. W tej chwili spalam 8,3kg/dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mam dobry około 27-28 MJ  Polski eko red paru znajomych na nim pali i jest ok. Próbowałem innych i jest to samo. Wyjście retory nie zarośnięte, powietrze dochodzi ok. Korona nigdy nie była zrobiona silikonem nawet fabryczne - Tam jest szczelnie wszystko. Nie mam zaworu 3 ani 4D. 
Teraz mam nastawioną temperatura 50 C. Potrzebuję na ogrzanie mieszkania około 10 KW. 
Producent podaje takie parametry:
post-59764-0-04066400-1416932995_thumb.png

Ja mam na 10 kw ustawione przerwa pracy 50 sekund i ilość powietrza 65 % 
Piec w momencie spadnięcia temperatury do 49 zaczyna się rozgrzewać około 12 minut rozgrzeje się do 51 C i przestaje temperatura nie wzrasta wyżej w stanie uśpienia jest około 8 minut i na nowo zaczyna. Nie wiem jak to powinno być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Korona nigdy nie byla zrobiona fabreycznie, bo nigdy nie jest. To obowiazek instalatorow. Odkad uszczelnilem u siebie jakosc spalania to inny swiat.

Instruktaz:

http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/czyszczenie/index.html

Tymi zaleceniami producenta co do dwoch ustawien za bardzo bym sie nie sugerowal. Mozesz ustawic dowolnie. Sprawdz uszczelnienie. jezeli nie ma wykonaj. Jezeli go nie ma to nadmuchem wychladzasz po prostu kociol. Przy paleniu bedzie wtedy konieczne zmniejszenie nadmuchu. Niektorzy jada nawet na 30-40%. A ustawilbym przy 5 sek podawania jakies 40-45 sek przerwy. No i obserwowac jak wyglada popiol.. Jadac na niskiej temp. predzej czy pozniej zajedziesz kociol zimnym powrotem. Pomysl nad jamims mieszaczem 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.